Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
2517
16 листопада 2018 о 13:00
pdf Роздрукувати

Сьогодні - Міжнародний день толерантності

“Будь не таким, як інші, і дозволь іншим бути іншими” – Хенрик Ягодзиньский.

16 листопада у світі відзначається Міжнародний день толерантності. Свято заснували у 1996 році, а рішення про його запровадження було пов'язане з 50-річчям ЮНЕСКО і прийняттям “Декларації принципів терпимості”. Принципи цього документу – рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри – були закріплені у Загальній декларації прав людини та проголошували про неприйняття будь-яких форм дискримінації.

Терпимість означає повагу, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів проявів людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті і переконань. Терпимість – це гармонія в різноманітті. Це не тільки моральний обов'язок, а й політична та правова потреба. Терпимість – це чеснота, яка робить можливим досягнення миру і сприяє заміні культури війни культурою світу, – сказано в Декларації.

ЮНЕСКО закликає відзначати День толерантності у школах і вищих навчальних закладах, адже принципи толерантності мають прищеплюватись змалечку.

Виховання в дусі толерантності має бути націлене на протидію негативним впливам, які викликають страх та відособлюють від інших. Воно повинне розвивати в молоді здібності до незалежного мислення, критичної оцінки та формувати високі моральні критерії, – йдеться в документі.

Міжнародний день толерантності – це чудова нагода обговорити разом зі своїми учнями приклади інтолерантної поведінки з однолітками, її загрози та важливість взаємоповаги і терпимості один до одного.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.