і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Сьогодні день народження винахідника і фізика – Ніколи Тесли

«Усе, що я коли-небудь робив — я робив для людства; заради миру, в якому не буде приниження й утиску бідних з боку багатих».

Ім’я геніального сербського винахідника оповите таємницями та міфами, але все ж, ми не можемо заперечувати того факту, що експерименти Тесли змінили світ.

10 липня 1856 року в родині священика народився хлопчик і батько дуже тішився, що син піде по його стопах, але не все так склалося, як гадалося. Юний Нікола мріяв стати інженером і займатися наукою.

Можна сказати, що дитинство у хлопця було таким самим як і в його однолітків, однак, Нікола вирізнявся серед усіх своєю багатою уявою та фантастичними видіннями. Особливо вражали юнака ті іскри, що розсікали небо навпіл, коли починалася гроза.

Нікола пішов навчатись в Вищу технічну школу міста Грац (Австрія), потім в Празький університет. Після закінчення університету юний винахідник поїхав до Парижу, де й побудував діючу модель індукційного генератора змінного струму. Через два з лишнім роки Тесла їде в Нью-Йорк і звичайно ж, ця подорож не закінчується пригодами: його обікрали. В кишені він мав лише чотири центи, але можливість швидко заробити одразу з’явилась. Він допоміг людям полагодити електромотор за що й отримав 20 доларів.

Отож Тесла почав працювати разом з Едісоном, але винахідники мали розбіжності у поглядах щодо змінного струму. Нікола згодом покинув працювати з Едісоном і перейшов до відомого промисловця Джорджа Вестінгауза, засновника компанії «Вестінгауз Електрик». В процесі роботи на компанію він отримує патенти на багатофазні електричні машини, на асинхронний електродвигун і на систему передачі електроенергії за допомогою змінного багатофазного струму. У цей період життя Тесла багато працює, ставить незвичайні експерименти.

Упродовж 1888-1895 років Тесла займався дослідженнями магнітних полів і високих частот у своїй лабораторії, отримав багато патентів. У березні 1895 року його лабораторія на П’ятій авеню згоріла. Окрім будівлі, знищено також винаходи Тесли, але він заявив, що може усе відновити по пам’яті.

 Окрім занять електротехнікою Тесла професійно займався лінгвістикою, писав вірші. Він жив в найдорожчих готелях, носив вишукані костюми, але уникав званих прийомів. Журналісти охрестили його «самотнім вовком». Він насолоджувався прогулянкою наодинці, а інколи міг завмирати і стояти так довго й напружено, не помічаючи довкола нікого. Винахідник сам стверджував, що міг начисто відключати свій мозок від зовнішнього світу. І в цьому стані на нього сходили "спалаху ентузіазму", "внутрішнє бачення" і "напади надчутливості". У ці хвилини, вважав учений, свідомість його проникало в загадковий тонкий світ.

Багато своїх винаходів він так і не запатентував, але залишив креслення. Більшість його щоденників і рукописів також не збереглися. Теслі приписують і Тунгуську катастрофу (1908 р.). Вежа Ворденкліфф через іоносферу цілком могла передати величезну енергію в іншу частину світу. А метеорит так і не знайшли. 

Сам він запевняв, що свої технічні та наукові одкровення одержував з єдиного інформаційного поля Землі. Там поширювалися радіохвилі його пристроїв, звідти він брав нечутні нікому сигнали.

Незадовго до своєї смерті Тесла оголосив, що винайшов «промені смерті» які здатні знищити 10000 літаків, з відстані в 400 км. Про секрет променів - ні звуку. Говорили, що в останні роки життя він працював над конструюванням штучного розуму. І хотів навчитися фотографувати думки, вважаючи це цілком можливим.

Помер Тесла на Різдво, 7 січня 1943 року. Йому було 86 років. У Європі йшла Друга світова війна, а проекти Тесли для військового відомства так і залишилися незавершеними. Може, тому, він уперто відмовлявся від допомоги лікарів. Вранці покоївка увійшла в номер – Тесла лежав на ліжку мертвий.

Тесла відомий своїми винаходами у сферах електрики, магнетизму та електротехніки. Він перший, хто зміг винайти змінний струм, поліфазову систему та електродвигун зі змінним струмом та багато чого іншого. Його вклад у розвиток світвої науки та технології просто не переоцінити.

Фотоматеріали узяті з сайту Znaj.ua

Інформація узята з сайту Shram.kiev: http://uk.shram.kiev.ua/

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь