Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
2816
13 грудня 2018 о 12:39
pdf Роздрукувати

Сьогодні – День народження українського поета Миколи Хвильового

Сьогодні День народження талановитого українського поета, прозаїка і публіциста Миколи Хвильового.

13 грудня 1893 року народився видатний український прозаїк, поет, публіцист, один із основоположників пореволюційної української прози – Микола Хвильовий (справжнє ім’я Микола Григорович Фітільов). “Всеосвіта” вирішила ознайомити із життям і творчістю Миколи Хвильового. 

Коротка біографія 

Микола Хвильовий (ліворуч) і Валер’ян Поліщук

Микола Хвильовий народився в селі Тростянець (нині Сумська область) у родині педагогів. З ранніх років Микола виховувався лише матір’ю, яка переїхала до Богодухівшини, працювати вчителькою, а згодом переїхала на хутор Дем’янівка поблизу Диканьки. Майбутній поет навчався у Краснокутській вищепочатковій школі, а потім вступив до Богодухівської гімназії, з якої був виключений у п’ятому класі. З 1911 року Микола Хвильовий почав працювати писарем у волосній справі, і паралельно займався самоосвітою. 

У 1916 році екстерном склав гімназійні іспити й отримав диплом про середню освіту. У тому ж році Микола потрапив до війська і брав участь у оборонних діях під час Першої світової війни. У подальшому війна Миколу не оминула, і вже в 1918 році він приєднується до Червоної армії.

На початку 1920-х років популярність Миколи Хвильового на українських просторах починає невпинно зростати. Навесні 1921 року письменник переїжджає до першої столиці України – Харкова. Уже влітку 1921 року окремим виданням вийшла поема Хвильового “В електричний вік”, а в листопаді – збірник “Жовтень”. Згодом видає поетичні збірки “Молодість”, “Досвітні симфонії”, “Сині етюди”, “Осінь”, “Я (Романтика)” тощо. 

13 травня 1933 року Микола Хвильовий застрелився у власному кабінеті, залишивши дві передсмертні записки:

Сьогодні прекрасний сонячний день. Як я люблю життя – ви й не уявляєте. Сьогодні 13-те. Пам'ятаєте, як я був закоханий у це число? Страшенно боляче.

Усе своє майно й авторські права він заповів доньці – Любові Уманцевій. 


“Всеосвіта” підготувала бонус для наших користувачів – методичні матеріали, присвячені Миколі Хвильвому. Розробки завантажені вчителями і знаходяться у вільному доступі в бібліотеці. 

 1. Віртуальна книжкова виставка: “Микола Хвильовий. Біографія та творчість” 

Викладачка і класна керівниця Кузнецова Олена Валеріївна опублікувала презентацію, яка познайомить дітлахів із життям і творчістю Миколи Хвильового. Розробка містить 15 слайдів. 

 2. “Невже я зайвий чоловік тому, що люблю безумно Україну?”: Микола Хвильовий 

Викладачка Дячок Антоніна Ігорівна опублікувала конспект уроку, метою якого є ознайомлення учнів із постаттю видатного українського письменника, життєвою позицією й новаторством у літературі тощо.

 3. Микола Хвильовий. Новела “Мати”. Трагедія життя 

Вчителька Мацарська Олена Борисівна завантажила план-конспект заняття, метою якого є розкриття проблематики творчості М. Хвильового на прикладі оповідання “Мати” та новели “Я (Романтика )”.


Нагадуємо, нещодавно “Всеосвіта” створила добірку авторських новорічних сценаріїв

Фотоматерали взяті з wikipedia

Посилання на onlyart: https://onlyart.org.ua/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.