Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Психолого-педагогічна діагностика: практичні кейси для корекційних педагогів
»
Взяти участь Всі події
0400ufwl-cf9b.jpg
Новини
2417
23 листопада 2018 о 13:00
pdf Роздрукувати

Сьогодні День народження творця Незнайка – Миколи Носова

З нагоди Дня народження письменника, пошуковик Google розмістив на стартовій сторінці тематичний дудл.

23 листопада виповнюється 110 років від дня народження Миколи Носова – письменника українського походження, який створив відомого на весь світ Незнайка.

Носов народився в Києві, а дитячі та юнацькі роки провів в українському місті Ірпінь і навіть працював на цегельному заводі в місті Буча. Згодом він переїхав до Москви, де освоїв кінематографічну професію і став дитячим письменником. Писав він лише російською мовою, тому цікавим є той факт, що твір "Пригоди Незнайки і його товаришів" вперше було видано одразу двома мовами: російською та українською.

Казками й оповіданнями Носова зачитувалось не одне покоління дітей. В 1957 році в журналі “Кур’єр ЮНЕСКО” надрукували список радянських письменників, чиї твори найчастіше перекладалися іноземними мовами. Микола Носов був у цьому списку третім після Горького й Пушкіна. І дійсно, твори письменника були перекладені майже на 100 іноземних мов та лягли в сюжет багатьох мультиплікаційних фільмів. Один з них, «Незнайко на Місяці», в 1997 році завоював Гран-прі на престижному кінофестивалі в Каннах.

Сам Микола Носов зазначав, що до літератури прийшов досить випадково. Все почалося після народження його сина. Коли малий підріс, майбутній письменник почав вигадувати для нього різні смішні історії, і в якийсь момент зрозумів, що їх потрібно записати. З часом письменник визнав, що писати для дітей – це чудове заняття, яке вимагає розуміння психології дітей, а також любові та найтеплішої поваги до них. У своїх творах Носов показує, що діти – це, насамперед, особистості.

З нагоди дня народження письменника, пошуковик Google розмістив на стартовій сторінці тематичний дудл. На ньому Микола Носов сидить поруч зі своїм знаменитим персонажем Незнайком.

В Ірпені, напередодні ювілею Носова, з’явився парк “Незнайка” та мурал, присвячений цьому відомому персонажу.

Українські переклади оповідань Миколи Носова ви можете знайти за цим посиланням

Фотомаріали взяті з архіву дудлів Google та сторінки Володимира Карплюка у Facebook.

Джерело: http://www.chl.kiev.ua/default.aspx?id=5254

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.