Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події

Сьогодні – День народження Стендаля

Згадуємо основні віхи життя французького письменника.

23 січня 1783 року у Франції народився відомий письменник – Стендаль. Його справжнє ім’я – Анрі Марі Бейль. Його батько був адвокатом, а мати померла, коли хлопчику було лише 7 років. Батько не приділяв синові багато уваги, тож Анрі багато часу проводив з дідом Анрі Ганьоном. Стендаль пішов до школи лише у 13-річному віці, проте відразу став показувати хороші результати, і думав вступати до Політехнічної школи. Проте, у цей період до влади прийшов Наполеон, і юний Анрі отримує звання сублейтенанта і переїжджає до Італії. Він прослужив в армії 2 роки, і після подання у відставку повернувся до Франції. Та після падіння Наполеона і повернення Бурбонів у Францію Стендаль знову їде до Італії.

Джерело: krytyka.com

В Італії Анрі захоплювався мистецтвом, музикою, живописом. Це надихнуло його на створення декількох творів: «Історія живопису в Італії» (1817), «Рим, Неаполь і Флоренція» (1817). У 1826 році Анрі написав свій перший роман – «Арманс» (1827), в якому зображує тодішню Францію, аристократів, яка обмежена інтересами і думає лише про власні вигоди.

Та роман «Арманс» так і не привернув увагу читачів. Далі в житті Стендаля настає непростий період. У країні важке політичне становище, письменнику потрібні кошти, оскільки робота в англійських журналах припинилась, а книги не приносили прибутку. У цей період йому запропонували скласти путівник по Риму, і Стендаль з радістю взявся за цю справу. «Прогулянки по Риму» – були опубліковані 1826 року у формі розповіді про подорож Італією невеликою групи французьків туристів.

У 1829 році Анрі починає працювати над знаменитим романом «Червоне і чорне». Багато сцен автор описує з власного досвіду, як цвяхову фабрику і стосунки між героями. Проте, чому Анрі вибрав для роману саме таку назву – досі ведуться палкі дискусії.

Останні роки свого життя Стендаль перебував у важкому стані. У щоденнику він писав, що ледве тримає перо, тому всі тексти диктує. Анрі Марі Бейль помер 23 березня 1842 року, втративши свідомість на вулиці. Причина смерті – інсульт.

 

Для тих, хто вже прочитав легендарний роман, пропонуємо переглянути фільм, екранізований за мотивами твору: 

Посилання на сайт бібліотеки української літератури: https://www.ukrlib.com.ua/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.