Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події

Сьогодні – День народження Сергія Параджанова

Екранізація повісті Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків" принесла талановитому режисеру міжнародне визнаняння та славу.

У цей день, 9 січня, народився видатний режисер фільмів «Тіні забутих предків», «Наталія Ужвій», «Квітка на камені» та ін. – Сергій Параджанов. Давайте згадаємо найголовніші віхи життя кінорежисера.

Джерело: uamodna

Сергій Параджанов народився у 1924 році в Тбілісі (Грузія). Його батько володів магазином антикваріату і вважав, що цю справу продовжить його син. У 1942 році режисер закінчив навчання у середній школі і вступив до Інституту залізничного транспорту. Проте, така професія йому була не до душі і через рік Сергій покинув навчання заради музики і хореографії на вокальному відділені Тбіліської консерваторії.

У 1945 році Сергій Йосипович переводиться до Московської консерваторії, а наступного року вступає на режисерський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії (ВДІК). Після завершення навчання, Сергія направили на Київську студію художніх фільмів ім. О. Довженка, як режисера-поставника.

Перші спроби знімати фільми були не дуже вдалими, проте Сергій Параджанов не здавався і шукав власний стиль. Міжнародна слава і визнання до режисера прийшла у 1964 році після екранізації повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків».

Джерело: discoverukraine

Ця повість досі залишається актуальною у сучасних реаліях. Школярі, вивчаючи творчість Михайла Коцюбинського знайомляться з історію про кохання Івана та Марічки, життям гуцулів. Завдяки Сергію Параджанову є можливість переглянути шедевр у будь-який час, відчути емоції головних героїв

Сергія Параджанова вважали епатажним і чекали від нього постійно якихось витівок. Так, одна з них трапилась під час знімання фільму «Тіні забутих предків». Скали під Косовим (Україна) режисер пофарбував синькою. За його задумом, такий пейзаж виглядав би набагато цікавіше оригіналу.

 

Знімальна група невдовзі поїхала, а скелі довгий час залишались синіми. Мирослав Скорик, композитор, який написав музику до кінофільму «Тіні забутих предків» згадував:

Гуцулів навіть возили до Києва, записували їх у павільйоні. Таких звукозаписів доти не було. І навіть тепер не можна знайти… А ще пам’ятаю, як нам треба було записати трембіти… Просто неба це важко було зробити, і Параджанов десятеро трембітярів разом із трембітами заледве запхав у літак і привіз до Києва… Причому інструменти везли у пасажирському салоні.

2013 року Сержом Аведікяном та Оленою Фетисовою був знятий художній фільм «Параджанов», який номінувався на «Оскар» у номінації «Фільм іноземною мовою» від України. 

Головне фото взяте з сайту art-house

Посилання на Твоє місто: http://tvoemisto.tv/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.