Головне меню порталу
22 березня 1842 року народився геніальний український композитор – Микола Віталійович Лисенко. Його самоосвітою займалась мама: навчала французькій мові, вишуканим манерам і танцям.
У 1855 році Микола почав навчатися у престижному закладі освіти – 2-гій Харківській гімназії. Юний піаніст швидко привернув до себе увагу і його стали запрошувати на різноманітні вечори та бали. Після навчання в гімназії Микола вступив на природничий факультет Харківського університету, але через деякий час родина переїжджає до столиці і Микола переводиться до Київського університету. У роки своєї діяльності він працював у кількох гуртках, був членом «Київської Громади», викладав у недільних школах, організовував концерти, заснував студентський хор. У 1867 році композитор вступає до Лейпцизької консерваторії і навчається у талановитих педагогів світу, відвідує оперний театр та загалом культурно зростає.
28 грудня 1867 року у Празі відбувся успішний концерт Лисенка, де він виконав багато українських пісень у своєму виконанні на фортепіано.
Іноземні критики високо оцінювали талант Миколи грати на фортепіано. Його твори досі виконують музиканти в усьому світі. У 1904 році Микола заснував Музично-драматичну школу для всіх, хто хотів займатись музикою.
Український композитор залишив після себе не лише творчу спадщину, але й зібрав чимало зразків народної творчості (народних пісень і обрядів).
Найзнаменитіші твори Миколи Лисенка:
Микола Лисенко помер 6 листопада 1912 року в Києві, похований на Байковому кладовищі. До речі в столиці на вул. Саксаганській, 95 розташований Будинок-музей Миколи Лисенка. Саме у цьому домі композитор винаймав 2-й поверх.
Головна світлина взята з сайту 5 Канал
Будь ласка, оцініть новину!
Користувач:
Хшанович Катерина ОлегівнаВсеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам
Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.