Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
3984
25 лютого 2019 о 13:42
pdf Роздрукувати

Сьогодні – День народження Лесі Українки

25 лютого виповнюється 148 років від Дня народження геніальної української поетеси Лесі Українки.

Рядки її віршів торкаються найглибших струн душі. Леся Українка запалювала іскру в серці кожного, і сьогодні продовжує це робити через свою творчість. Нам може здатися, що ми знаємо про її життя абсолютно все, та насправді є кілька цікавих факти з її життя, які захоплюють і водночас вражають.

Леся Українка з братом Михайлом (Джерело: discoverukraine)

Леся Українка – обдарована дитина

Українська поетеса з самого малку була надзвичайно кмітливою. Вона навчилась читати ще в чотири роки, у шість  – майстерно вишивала, у дев’ять років – написала свій перший вірш. У 19 років Леся Українка написала перший підручник «Стародавня історія східних народів» для своїх сестер.

Та й що казати про те, що поетеса знала сім мов: українську,французьку, німецьку, англійську, польську, російську та італійську.


Леся Українка, фото 1888 і 1902 років. (Джерело: discoverukraine)

Як з’явився псевдонім «Українка»?

Леся дуже любила свого дядька – видатного історика Михайла Драгоманова, який підписувався як «Українець». Можливо, саме через те, що Михайло використовував цей псевдонім, Леся запозичила його собі. Дещо тверде ім’я «Лариса» вона змінила на «Лесю», бо саме так називали її рідні.

Є ще версія про те, що взяти цей псевдонім Ларисі Петрівні порадила мати, яка вважала, що в ньому закодована висока історична місія відповідальності перед нацією і перед Батьківщиною. 


Леся Українка з Сергієм Мержинським. (Джерело: hroniky)

Кохання до Сергія Мержинського

Сергій і Леся познайомилися в Криму – хвилі моря і могутні гори вабили українську інтелігенцію, і вони тут часто відпочивали. Сергій був представником соціал-демократичної партії в Білорусі і відповідав за зв’язок між Києвом та Мінськом. Леся була закохана у Сергія і присвятила йому рядки віршів, однак чоловік не відповідав на її почуття. Проте Леся не відступала і була з коханим до моменту його смерті.

У ніч на 18 лютого 1901 року, коли Сергій помирав, вона написала поему «Одержима».

 

До речі, до Дня народження Леся Українки оприлюднено перший тизер майбутнього байопіка.

У майбутньому фільмі, як і в тизері, ми хочемо показати некласичний та незвичайний образ Лесі Українки, – говорять продюсери фільму Юлія Сінькевич та Марія Москаленко. – Ми всі звикли до портрета на шкільній стіні та сухих фактів, які викладали нам вчителі літератури. Але ми хочемо показати Лесю зовсім іншою: живою, сучасною, із глибокими почуттями. Ми відтворимо образ справжньої жінки-енігми, розповімо про всі містичні та контроверсійні повороти її долі. 

Посилання на сайт Про Львівhttps://prolviv.com/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.