Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Розробка навчально-методичних матеріалів: алгоритм дій
»
Взяти участь Всі події
Новини
1573
28 січня 2019 о 13:48
pdf Роздрукувати

Сьогодні – День народження Леоніда Каденюка

"Всеосвіта" знайомить читачів із фактами життя відомого українського космонавта незалежної України.

Сьогодні, 28 січня 2019 року, легендарному космонавту Леоніду Каденюку виповнилося б 68 років. 

Майбутній космонавт народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області. І поки діти мріяли бути інженерами, лікарями чи співаками, Леонід з самого малку вирішив, що буде космонавтом. Юність Каденюка припала саме на період розвитку космічної сфери в СРСР, тож всі захоплювались подвигами Юрія Гагаріна.

Леонід навчався у середній школі, і закінчив її зі срібною медаллю.

Після школи Каденюк вступив до Чернівецького військового училища льотчиків, і здобув диплом льотчика-інженера.

 

У 1976 році Леонід Каденюк пройшов серйозний відбір до загону радянських космонавтів. У 1985 році він вирішив здобути другу вищу освіту і вступив до Московського авіаційного інституту.

 Підготовка до вильоту в космос 

У 1995 році Леоніда Каденюка відібрали в групу космонавтів Національного космічного агентства України із 250-ти людей.

Випробування для учасників польоту були дуже жорсткими. За тиждень до здійснення місії весь екіпаж був ізольований від людей. Їм не давали їсти і спати, і постійно проводили фізичні та психологічні тести. Одним із найважчих випробувань була центрифуга.

У 46 роців Леонід Каденюк здійснив політ на американському космічному кораблі багаторазового використання «Колумбія» разом із космонавтами із США та Японії.

За місяць до польоту український космонавт почав вчити англійську мову.

Леонід Костянтинович замовив Гімн України для сигналу пробудження екіпажу, який транслювався із Центру управління польотом на борт «Колумбії». Кожен член екіпажу обирав мелодію за власним вподобанням.

У такий спосіб Гімн нашої держави два рази пролунав у космосі над всією планетою.

 

 

Я був першим, хто полетів у космос з українським прапором і виконав завдання українського уряду. У 1997 році вперше український гімн пролунав у відкритому космосі, – ділився думками Леонід Костянтинович. 

Повернувшись в Україну Леонід став працювати у Збройних силах України та активно займався науковою діяльністю.

Єдиний космонавт незалежної України у 67 років займався спортом і мріяв, коли знову зможе побувати у космосі. Незадовго до його смерті він отримав запрошення стати членом екіпажу місії на приватній космічній станції в 2021 році. Але цьому не судилося стати…

Звістка про смерть Леоніда Каденюка шокувала весь світ. 31 січня 2018 року у відомого космонавта стався серцевий напад і він помер. 

Цього тижня у Київському планетарії загальнонаціональний тиждень пам’яті космонавта. Урочистості розпочнуться у Зоряній залі. Упродовж тижня пам’яті у Товаристві «Знання» України охочі слухатимуть цікаві лекції на тему «Україна – космічна дер­жава». 

Пропонуємо подивитись захопливе відео про Леоніда Каденюка та його розповідь про політ: 

Деякі фотографії взяті з сайту maximum.fm

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.