Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
2054
15 квітня 2019 о 18:20
pdf Роздрукувати

Сьогодні – День народження Леонардо да Вінчі

З нагоди Дня народження видатного італійського винахідника "Всеосвіта" розповідає цікаві факти його біографії.

15 квітня 1452 року у сім’ї нотаріуса і селянки народився видатний художник епохи Середньовіччя – Леонардо да Вінчі. Його особистість досі до кінця не розкрита. Але ніхто не заперечуватиме той факт, що його роботи і винаходи заслуговують окремої уваги. Пропонуємо вам ознайомитися з оновними віхами його біографії. 

1. Крім художньої і наукової діяльності Леонардо грав на лірі.

2. Чому небо синє? Художник зміг пояснити цей феномен. У книзі «Про живопис» він писав: «Синява неба відбувається завдяки товщі освітлених частинок повітря, яка розташована між Землею і знаходиться вгорі чорнотою».

3. Леонардо вмів писати лівою і правою рукою. Таких людей називають амбідекстерами.

4. У щоденниках Леонардо писав справа наліво у дзеркальному відображенні.

5. Серед інших захоплень Леонардо були кулінарія і мистецтво сервіровки. Ще у Мілані він упродовж 13 років він працював розпорядником придворних бенкетів.

6. Міцний сон – це запорука хорошого самопочуття. Однак, Леонардо да Вінчі був не з тих, хто полюбляє довго спати. Всього лише 15-20 хвилин кожні 4 години потрібні були художнику для відпочинку.

7. Леонардо винайшов атомобіль, парашут, кулемет, велосипед, робот, дельтаплан, броньований танк. 

8. Рукописи художника і його записи в щоденниках написані народною мовою або зашифрованим письмом через те, що Леонардо не знав латини.

9. Коліщатковий замок для пістолета –  єдиний винахід Леонардо, який використовували аж до 19 століття.

10. Сучасні дослідження свідчать про те, що художник займався проблемою зору, а тому був першим, хто в 1508 році представив концепт контактних лінз. 

Після знайомства з особистістю Леонарда да Вінчі пропонуємо вашій малечі подивитись цікаві мультфільми: 


Ви також можете переглянути роботи художника у високій якості на онлайн-платформі Google Arts & Culture. Платформа дозволяє користувачам здійснювати віртуальні тури галереями музеїв, знайомитись з фізичною та контекстуальною інформацією про художні роботи та створювати свої власні віртуальні колекції.

Школярам це буде цікаво і пізнавально! 

Головна фотографія взята з сайту espreso.tv

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.