Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1357
6 березня 2019 о 12:17
pdf Роздрукувати

Сьогодні – День народження Габріеля Гарсіа Маркеса

6 березня 2019 року виповнюється 92 роки з Дня народження видатного колумбійського письменника. Відкриваємо подробиці його життя.

Кіносценарист, журналіст, PR-менеджер, політичний діяч, письменник-прозаїк, видавець – усе це про Габріеля Гарсіа Маркеса. Він народився 6 березня 1927 року у маленькому провінційному містечку Аракатака.

Джерело: yakaboo

Біографічні відомості 

У сім’ї Габріеля було 11 дітей, але він був найстаршим. Неабиякий вплив на формування його особистості справили дідусь та бабуся. Вони познайомили майбутнього письменника з народними переказами, історіями, легендами і мовними особливостями. У багатьох творах письменника можна впізнати бабусю Транкіліну і дідуся Ніколаса.

У 1940 році Габріель отримав стипендію і почав навчатися в єзуїтському коледжі містечка Сіпакіра. Через шість років він вступив до Національного університету Колумбії на юридичний факультет. Проте адвокатська кар’єра не приваблювала Габріеля настільки сильно, як журналістська діяльність. У 1951 році він видає повість “Опале листя”, в якому розповідає про містечко Макондо.

Потім він почав працювати у газеті “Ель Еспектадор”, писав невеликі статті та рецензії фільмів. Згодом спробував писати кіносценарії.

 

У 1961 році він опублікував повість “Полковнику ніхто не пише”. Але славу і визнання йому приніс твір “Сто років самотності”.

У 1982 році він отримав Нобелівську премію з літератури: “За романи і оповідання, в яких фантазія і реалізм, поєднані у світі уяви, що віддзеркалює життя і конфлікти цілого континенту”.

Габріель з дружиною і синами. 

Особисте життя

Габріелю було 14 років, коли він познайомився із майбутньою дружиною Мерседес Барча. У 1945 році Маркес присвятив дружині вірші: “Ранковий сонет божественній школярці”.

У Мереседес і Маркеса народилося двоє синів, а у щасливому шлюбі вони прожили 55 років.

 

 

Шкідлива звичка

Габріель був заїдливим курцем, тож під час роботи над книгою міг викурити по три пачки цигарок за день. Можливо, саме через цю шкідливу звичку в його легенях виявили ракову пухлину. Після операції Габріелю стало краще, але в 1999 році лікарі виявили іншу форму раку – лімфому.

Після операції і довгого курсу лікування, Габріель весь свій час присвячував сім’ї. На початку березня 2014 років Маркес вийшов зі свого будинку поспілкуватися із журналістами.

Як виявилось, це була остання публічна поява письменника, оскільки 17 квітня 2014 року він помер у своєму будинку.

“Нас оточують незвичайні, фантастичні речі, а письменники вперто розповідають нам про неважливі, повсякденні події”, – вважав Габріель Гарсіа Маркес. 

Світлини взяті з сайту Booxters 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.