Щоденник онлайн або Електронні сервіси на допомогу батькам та вчителям

Є багато сайтів, корисних учням – для навчання, батькам – для інформування, вчителям – для роботи.

Як свого часу відійшли у минуле чорнило та ручка із пір'ям, так дуже швидко перестають бути актуальними зошит та щоденник та інші звичні шкільні атрибути. У сучасній школі все буде по-іншому. Інноваційні технології та комп'ютери захоплюють простір. А ще не треба забувати про завантаженість учнів, зайнятість батьків та мінімум часу, який вони можуть проводити разом. Сьогодні у батьків вже немає гострої потреби переглядати оцінки у щоденнику. Слідкувати за успішністю дитини, бути в курсі усіх шкільних справ, спілкуватися з учителями та іншими батьками легко можна … в інтернеті. Для цього існує багато зручних електронних ресурсів, які полегшують комунікацію дітей, батьків та вчителів. В основному це звичайні сайти, інколи  додатки для смартфона. Можуть мати форму шкільного журналу, щоденника або електронної бібліотеки. Усі вони задумані і створені для того, щоб діти і дорослі могли обмінятися інформацією у зручний для себе час, коли є вільна хвилинка. Отаке воно, швидкісне сучасне життя!

Ми познайомимо вас із кількома українськими «диво-серверами» та розкажемо, чим цікавий та корисний кожен з них. Копіюйте, вивчайте, користуйтеся!

 «ВСЕОСВІТА» 
Сайт про освіту, про вчителів і для вчителів, батьків та учнів. Містить безліч потрібної професійної інформації, необхідній у повсякденній роботі вчителя. Тут є освітні новини, бібліотека методичних матеріалів, онлайн курси для підвищення кваліфікації педагогів. У розділі «Вебінари» кожен вчитель знайде для себе заняття на важливі та цікаві теми, які стануть йому у нагоді під час роботи.

Рубрика «ЗНО-2019» адресована учням. Це справжній онлайн-тренажер, на якому можна перевірити свої теоретичні знання перед іспитами, набути практичних навичок складання зовнішнього незалежного оцінювання, розвивати пам'ять, навчатися долати страх та тривогу при складанні ЗНО.

Батьки знайдуть на сайті імена та контакти досвідчених репетиторів.

Знайомтеся і з журналом під назвою «Всеосвіта», який виходить у друкованому вигляді та який можна передплатити прямо на сайті. Це справжня скарбничка з корисною інформацією для вчителя, креативними ідеями та освітніми лайфхаками. На його сторінках друкуються історії успіху педагогів та учнів, думки експертів, поради психологів.

«Всеосвіта» - це надійний помічник та порадник вчителя.  

«ВІДКРИТА ШКОЛА» 
В Україні працює десятки тисяч шкіл. Онлайн можна завітати практично у кожну з них. Дізнатися про переваги та умови навчання, побачити класи, спортивний зал та їдальню, подивитися фотографії або відео різних заходів та свят. У батьків є можливість, не виходячи з дому, детально вивчити такі дані: точна адреса школи, профільні напрямки в навчанні дітей (технологічний, природний, мовний), наявність секцій, матеріально-технічна база школи, завантаженість (одна чи дві зміни, кількість учнів у класі тощо).

«ШКОЛА +» 
Цей ресурс нагадує соціальну мережу для батьків та вчителів. Не кожному викладачеві хочеться створювати робочий профіль в Інстаграмі або Фейсбуці для того, щоб ділитися з батьками фотографіями зі шкільних заходів, важливими новинами і оголошеннями. Спілкуватися онлайн дуже зручно та по-сучасному. На сервісі потрібно зареєструватися, але бажано не по одному, а усім батькам класу, обговорити це на загальних батьківських зборах та … більше їх не проводити, а переходити у інтернет. Які це дає можливості? Спілкуватися один з одним і з вчителями з комп'ютера, а не в групі Вайбера, створювати фотоальбоми з екскурсій, заходів, походів, обговорювати шкільні проблеми, робити важливі оголошення та позначати їх спеціальними позначками.

 «ЕЛЕКТРОННИЙ ЖУРНАЛ» 
Контролювати успішність сина або доньки наразі стає ще простіше. Навіть якщо підліток отримав низьку оцінку та хоче приховати. Це раніше йому треба було виривати з щоденника сторінки або вести паралельний, щоб зайвий раз не засмучувати маму і тата. Тепер це не залежить від винахідливості учня. Є спеціальний сервіс контролю «Електронний журнал». Шкільні установи можуть у ньому зареєструватися і вести всі форми звітності в електронному форматі. Це зручно, перш за все, вчителям, адже вони за лічені хвилини доносять до батьків основні зауваження, оголошення і прохання, а також дають можливість батькам бути в курсі успішності учня.

Батьки в «Електронному журналі» мають можливість: у будь-який момент дізнатися про реальні оцінки дитини, дивитися, які домашні завдання були задані, контролювати їх виконання, спілкуватися з учителями тут же у розділі «Чат», а ще бачити анонси майбутніх шкільних подій.

 SHKOLA. UA  
На такому порталі, як  Shkola.ua зібрано шкільні підручники, реферати і твори. На ньому можна знайти необхідну літературу в електронному форматі, рішення задач або корисні дидактичні матеріали з різних предметів. Батькам можуть знадобитися «рішебники» або збірники творів, щоб допомогти дитині у виконанні складних завдань.

Учні знайдуть тестові завдання до ЗНО, правила вступу до вищих навчальних закладів, адреси та контакти університетів. 

Вчителі напевне оцінять інтернет-ресурс за безліч корисних дидактичних матеріалів, методичної літератури, конспектів уроків та занять. 

Хіба не чудові можливості для всіх зробити процес навчання насправді творчим, надзвичайно цікавим та корисним? Українська школа поступово наближається до європейських стандартів, де між усіма учасниками панує довіра, є можливості для розкриття потенціалу кожного учня та вчителя, де навчання побудоване на новітніх технологіях.

 Посилання на Buki: //buki.com.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.