Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітній бранч – сучасний формат організації роботи з учнями та вчителями. Підготовка та презентація творчих кейсів
»
Взяти участь Всі події
Новини
19703
15 серпня 2019 о 12:00
pdf Роздрукувати

Що таке пільга на розвиток дитини?

Якщо ваші діти ходять на секції чи гуртки, то ви маєте право на часткове відшкодування коштів.

З 1 січня 2019 року вступила в дію пільга на розвиток дитини, про що повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у мережі Facebook. За словами глави уряду, батьки, чиї діти відвідують гуртки, дитячі садки та інші програми навчання, мають право на податкові пільги. Йдеться про податкову знижку у розмірі 18% від сплаченої суми.
 

Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» суттєво розширює сферу застосування податкової знижки. Попередня редакція вказаних статей закріплювала право на податкову знижку тільки щодо витрат на середню професійну та вищу освіту. Водночас тепер можна буде повернути і частину витраченої суми на дошкільну, позашкільну та середню загальну освіту. Інакше кажучи, батьки отримають можливість компенсувати частину коштів, які вони витрачають на дитячий садок, спортивну чи музичну школу, спеціалізовану школу, наприклад, з поглибленим вивченням іноземних мов тощо.

Для того, щоб отримати пільги, необхідно надати офіційний договір із закладом освіти, де буде вказано:

 • хто надає послугу;
 • хто отримує послугу;
 • сума оплати;
 • термін надання послуг.

На отримання цієї пільги має право кожен громадянин, який працює і сплачує податки, окрім батьків, які є фізичними особами-підприємцями. На ФОП зазначене право не поширюється.

Річний дохід зменшується коштом витрат на додатковий розвиток дитини перед оподаткуванням. Тобто 18% доходу повертається назад в сім'ю. Це може стимулювати батьків інвестувати в дітей, – коментує народна депутатка Ірина Луценко.

Для того, щоб отримати податкові пільги потрібно написати заяву, зразок якої можна отримати у вашому регіональному представнитстві Державної фіскальної служби. Також знадобляться:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • довідка з роботи про отриманий дохід за минулий рік і сплачені податки;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • довідка про вартість навчання за рік;
 • договір з навчальним закладом;
 • довідка з навчального закладу про кількість навчальних місяців;
 • платіжні документи, які підтверджують оплату навчання;
 • декларація про доходи батьків.

Підтвердження витрат на додатковий розвиток дитини батьки надають наприкінці року. Після подання документів до фіскальної служби впродовж 60 днів на ваш рахунок має надійти фінансове відшкодування.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.