"Що спільного між їжачком і молочком?": Лілія Гриневич звернула увагу на безглузді запитання, які ставлять дітям перед вступом до першого класу

18 травня під час години запитань до уряду у парламенті, Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила, що майбутніх першокласників тестувати не потрібно.

18 травня під час Години запитань до уряду у парламенті, Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила, що майбутніх першокласників тестувати не потрібно.

Основною метою, коли писався закон про освіту і розроблявся проект порядку зарахування, було усунути несправедливі корупційні правила зарахування до першого класу. З педагогічної точки зору абсолютно неприпустимо піддавати конкурсу і тестуванню шестирічних дітей, тому що вони не навчалися ще за жодною спільною програмою, - сказала Гриневич.

Також Лілія Гриневич зазначила абсурдність запитань, які ставлять дітям перед вступом до першого класу.

Джерело: 112 канал

Дуже часто ми просто обурені тим, які питання ставляться дітям на таких конкурсах – це часто питання, відповідь на які знає тільки той, хто ставив це питання. Наприклад, "Що спільного між їжачком і молочком?" Я вас зараз, можливо, здивую. Відповідь на це питання конкурсу – і той, і те згортаються, - зазначила міністерка.

У своєму виступі Лілія Гриневич наголосила, що так продовжуватися не може і треба зробити "цивілізовану систему вступу до першого класу".

А цивілізована система полягає в тому, що дитина у 6-річному віці повинна мати гарантоване місце у школі поряд з її місцем проживання, і дитина в тому порядку, який ми запропонували, не зобов’язана, а має право навчатися у закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає, - додала Лілія Гриневич.

Міністерка зазначила: якщо батьки хочуть віддати дитину в іншу школу, вони можуть скористатися таким правом, але за умови, що у школі будуть вільні місця.

Це не український велосипед, це дуже поширена практика в провідних освітніх системах зокрема, в європейських країн.

Лілія Гриневич продемонструвала презентацію, на якій зображено застосування територіального принципу при зарахуванні дітей до 1 класу у країнах Європи:

З 38 проаналізованих європейських країн 66%, тобто у 25 країнах застосовується саме така система, є ще такі країни, які застосовують виключно територіальний розподіл і територіальну прив’язку,  тому не можна прийти навіть на вільні місця, таких є 7 країн – 18%. І лише в 16% не застосовується такий принцип, але там також лунає багато критики, що потрібно міняти цю систему вступу до початкової школи, – зазначила Лілія Гриневич. 

Очільниця Міносвіти підкреслила, що початкова школа має стати однаковою для всіх, і зараз уряд робить для цього великі зусилля. Далі Лілія Гриневич розповіла про правила жеребкування та вказала необхідний перелік документів для зарахування дитини в школу.

Якщо дитина виявляє особливі здібності, наприклад, фізико-математичні, то наприкінці початкової школи вона може піти вступати на конкурсній основі до 5 класу шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів. Разом з Міністерством юстиції і офісом Уповноваженого з прав людини ми виписали правила жеребкування, щоб вони були прозорими, щоб батьки могли це контролювати, журналісти.

Перелік документів:

1. Заява на вступ до школи;

2. Копія або оригінал свідоцтва про народження;

3. Оригінал або копія медичної довідки, для дітей з особливими освітніми потребами це копія висновку інклюзивно-ресурсноного центру.

Наголошуємо, що подання документів на зарахування до школи триває до 31 травня.

Посилання на 112 канал: https://ua.112.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.