Що робитиме Гриневич у політиці?

Міністерка планує взяти участь у цьогорічній парламентській кампанії з Гройсманом і розповіла на що спрямовуватиме свої сили у Верховній Раді.

Під час партійного з’їзду Володимир Гройсман повідомив, що Лілія Гриневич візьме участь у виборах до Верховної Ради. Нинішня міністерка освіти і науки потрапить до першої десятки переліку політичної партії «Українська стратегія Гройсмана».

Нині перша десятка списку партії виглядає так:

 1. Володимир Гройсман – прем'єр-міністр;
 2. Лілія Гриневич – міністерка освіти і науки;
 3. Еміне Джапарова – перша заступниця міністра інформаційної політики;
 4. Олександр Саєнко – міністр Кабінету міністрів;
 5. Євген Нищук – міністр культури;
 6. Павло Петренко – міністр юстиції;
 7. Сергій Марченко – ексзаступник глави адміністрації президента;
 8. Андрій Тетерук – заступник керівника фракції «Народний фронт»;
 9. Павло Яблонський – секретар Вінницької міської ради;
 10.   Віктор Єленський – нардеп від «Народного фронту», заступник голови комітету з питань культури і духовності.

Одним із потенційних політичних напрямків діяльності міністерка освіти і науки бачить захист попередніх здобутків у галузі освіти:

Цьогоріч ми вже випустили першокласників Нової української школи. Але потрібно розуміти, що освітня реформа – це марафон на десятиліття. Це десятиріччя мозольної праці, робота зі змістом, робота з учителями, оновлення освітнього простору, постійний пошук грошей на ці зміни. Одна слабинка на цьому шляху і праця десятків тисяч людей буде знівельована, а очікування батьків і дітей зраджені, – пояснила свою позицію Гриневич.

Саме тому, за словами міністерки, Україні необхідні «вартові змін», які захищатимуть реформи й боротимуться за подальше впровадження оновленого Державного стандарту освіти.

Я вірю, що це мій обов'язок і я його виконуватиму у цій команді. Ми маємо зробити зміни незворотними. Я вдячна кожному, хто не шукає слави, трофеїв і навіть подяки. А готовий до складної щоденної роботи, яка насправді й приводить нації до успіху та процвітання, – розповіла Лілія Михайлівна під час виступу на з’їзді партії.

Позиція пані Гриневич базується на стійкому переконанні, що за останні п’ять років уряди розпочали реальні зміни, яких десятиліттями потребувала Україна. Звісно, не обійшлося і без помилок чи перешкод, але великі досягнення нівелюють усі незгоди.

Міністерка зазначила, що за умови потрапляння до лав парламентарів планує:

 • відстояти Нову українську школу;
 • реформувати систему оплати праці вихователів, вчителів, викладачів, науковців;
 • продовжити оновлення професійної освіти;
 • модернізувати вищу освіту;
 • розвинути можливості для наукових досліджень;
 • розбудовувати мережу центрів колективного використання наукового обладнання та ін.

Також Лілія Михайлівна підкреслила, що політика – це шлях до справжніх змін і тільки за допомогою неї можливо відстояти Нову українську школу.

Моя найбільша тривога, що вся пророблена робота, всі зусилля і трансформації, через які пройшли ми самі, і в які вклав свою енергію і зусилля наш народ стануть жертвами політичної доцільності. На жаль, ми маємо вкрай незрілу політичну культуру і це стало поганою традицією – не розібравшись казати, що все до цього було зло, і починати робити щось з нуля. Замість того, щоб розвивати те, що вже розбудовано, – наголосила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, нещодавно Лілія Михайлівна повідомила, що і надалі планує очолювати МОН.

Фотоматеріал узято з сайту USIonline

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.