Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Несилові методи протидії булінгу
»
Взяти участь Всі події
5 лютого 14:55

Смартукриття за 400 тис. доларів: в одному з українських вишів побудували новітній шелтер

В одному з українських університетів нещодавно відкрили смартукриття, його будівництво обійшлося адміністрації закладу в понад 400 тисяч доларів.

У Центральній бібліотеці Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського відкрили smart shelter CLUST SPACE. Цей простір став першим в Україні багатофункціональним укриттям для здобувачів вищої освіти. За словами адміністрації університету метою цього проєкту є забезпечення безперервного освітнього процесу в часи війни, про це повідомляє пресслужба НТУУ«Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського».

CLUST SPACE – це не просто точкове розв'язання проблеми навчання під час війни, а системна робота з розвитку студентства. Цей проєкт насправді став відповіддю на велику кількість поточних запитів суспільства і він є унікальним безпековим рішенням, яке можна перенести на інші регіони України і за її межі також, – коментує подію Руслан Тимофєєв, підприємець та ініціатор проєкту CLUST SPACE.

Раніше в підвальному приміщенні Центральної бібліотеки КПІ ім. І. розташовувалось одне з книгосховищ бібліотеки. За словами ініціаторів втілення проєкту сьогодні ці 600 квадратних метрів простору трансформовано під потреби студентства – тут можна читати лекції, проводити конференції, презентації, хакатони або використовувати як коворкінг для навчання чи іспитів.

Зазначається, що як укриття простір може вмістити близько 500 людей. Облаштована інфраструктура, зокрема вентиляційна система, розрахована на тривале перебування за часів небезпеки. Адміністрація навчального закладу вважає, що безпека є вкрай важливою умовою для забезпечення освітнього та наукового процесів у воєнний час. Тому облаштування в Київській політехніці безпечного і комфортного простору має велике значення не лише для університету, а й для країни.

Процес будівництва CLUST SPACE тривав понад 5 місяців та коштував $400 000, оскільки у подібного простору є багато архітектурних вимог. Зокрема – вентиляційна система, яку довелося повністю оновлювати, броньоване скло, акустичні панелі, автономне живлення, безбарʼєрність тощо. Головним донором проєкту CLUST SPACE виступила компанія Freedom Holding Corp. Також проєкт підтримали Міністерство освіти та науки України, ДСНС, КМДА, БФ Свічадо та Usyk Foundation.

Ініціатори планують масштабувати проєкт смартшелтерів Clust Space в інші регіони України та шукають партнерів для подальшої реалізації цих планів. Відомо, що наступний простір планується побудувати при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.