Львів

Школярка з України здобула дві перемоги на конкурсі юних винахідників у США

Соломія Леньо отримала дві нагороди на одному із найпрестижніших міжнародних конкурсів для підлітків-винахідників Intel ISEF у Піттсбурзі.

Соломія Леньо – 16 річна учениця Львівського Навчально-виховного комплексу «Школа І ступеня – гімназія». На перший погляд, це звичайна школярка, але її відрізняє від більшості ровесників те, що в своєму досить ранньому віці вона вже чітко знає, чого хоче досягнути. Соломія створила унікальний винахід - "Нейромережеву систему виявлення та дослідження патологій серцево-судинної системи", який дозволяє аналізувати кардіограми та ставити діагноз при захворюванні серцево-судинної системи навіть без допомоги фахівця.

В травні цього року дівчина представила свою модель штучного інтелекту на престижному міжнародному конкурсі молодих винахідників Intel ISEF, на якому отримала аж 2 нагороди: у категорії Translational Medical Science від Української малої академії наук під егідою ЮНЕСКО і від короля Саудівської Аравії Абдулазіза аль Сауда та його фонду Mawhiba's.

Така програма полегшує роботу медиків, бо вони отримують готовий аналіз, і їм залишається перевірити його. Ця розробка буде корисною для нерозвинених країн, де медицина перебуває на низькому рівні, – розповіла Соломія.

В конкурсі брало участь близько 2,5 тис. учасників з 75 країн світу, з них – 6 конкурсантів з України. Роботи молодих винахідників оцінювало понад 130 докторів, професорів та 6 Нобелівськитх лауреатів

Не всі однокласники розуміли моє надмірне захоплення цією сферою, проте зараз, коли вже є певні результати, всі мене підтримують та заохочують, - сміється дівчина.

Надалі вона планує перевести свою розробку у мобільний додаток, за допомогою якого пацієнт або лікар в екстремальних умовах зможе отримати швидкий аналіз електрокардіограми.

Батьки дівчини, Андрій та Оксана Леньо, з самого початку підтримували старання та ідеї Соломії. Хоча й визнають, що не знають, звідки в неї такі серйозні цілі в її віці. Її батько, розповідаючи про дочку-винахідницю, взагалі не може стримати сльози, оскільки дуже перейнявся переживаннями дітей на конкурсі.

Я твердо бачу себе в Україні, тому що тут є потенціал, є люди, і нам потрібен лише потужний старт, - говорить дівчина.

Такі талановиті люди здатні змінити не лише Україну, а й світ в цілому. Ми дуже пишаємося молодою винахідницею та від щирого серця бажаємо її втілити всі свої задуми в життя!

Фотоматеріали взято з сайту Твоє місто та з facebook.

Інформацію взято зі сторінки TV Creative у facebook: https://www.facebook.com/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.