і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Використання мобільних застосунків на уроках
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд

Школярам інших мовних груп встановлять окремий поріг ЗНО

Для учасників ЗНО, рідною мовою яких є мова іншої лінгвістичної групи, буде адаптовано поріг «складено/не складено».

Нещодавно міністерка освіти і науки Лілія Гриневич повідомила про те, що для випускників шкіл, навчання в яких відбувається угорською або румунською мовами, спеціально адаптують поріг «складено/не складено» для ЗНО з української мови.

Пані Гриневич зауважила, що школярі, материнська мова яких належить до іншої мовної групи, впродовж усього навчання у закладі освіти вивчають українську виключно як окрему дисципліну. На предмет відводиться не більше пари годин на тиждень, тож учням цих шкіл важко навіть спілкуватись українською, що вже казати про складання незалежного оцінювання.

На думку міністерки, цих кількох годин щотижня не достатньо для того, щоб на високому рівні оволодіти українською та подолати прохідний поріг ЗНО.

Зараз, за словами Лілії Гриневич, МОН та все урядове керівництво загалом спрямовує свої сили на вирішення цієї проблеми. Зокрема, заплановано для дітей, які спілкуються мовами іншої лінгвістичної групи, розширити можливості вивчення державної мови.

Серед кроків, спрямованих на підвищення лояльності до таких учнів:

  • адаптація порогу «складено/не складено» для ЗНО з української мови;
  • в новий Державний стандарт початкової освіти закладено більше часу на вивчення української мови вже з першого класу;
  • торік для учнів, які навчаються в школах з мовою викладання національних меншин, видано близько 100 тис. двомовних термінологічних словників з різних дисциплін.

Нагадаємо, нещодавно «Всеосвіта» розповідала про те, що розпочинають діяльність пришкільні мовні табори «БомбеЗНО» для випускників шкіл з угорською та румунською мовами навчання.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти