і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Скільки дітей можуть навчатися в одному класі?

Чи існує чітко визначена кількість учнів, яку мають набирати в один клас? Лілія Гриневич знає відповідь.

Напередодні нового навчального року усі заклади загальної середньої освіти стикаються з великим потоком учнів, які переходять з інших шкіл або йдуть у перший клас. Часом школярів настільки багато, що керівництво ЗЗСО змушене відмовити батькам, або ж закривають очі на те, що класи вже достатньо переповнені. Чи існує нормована кількість дітей, які можуть навчатися в одному класі?

На це неоднозначне питання у ранковому шоу «Сніданок з 1+1» дала відповідь Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Законом передбачено, що максимальна кількість дітей у класі – 30 учнів. Проте, у великих містах і містах-супутниках ця норма часто порушується. Це відбувається там, де місцева влада ставиться безвідповідально до шкільної мережі, – пояснила Міністерка.

Протягом навчального періоду клас можуть поділити на групи, щоб викладати певні предмети у більш комфортних умовах та налагодити індивідуальну комунікацію з кожним учнем.

Класи діляться на групи для вивчення української мови, іноземної мови, інформатики, а також для поглибленого вивчення окремих предметів. Але поділ на групи можливий тільки тоді, коли у класі є певна кількість учнів. Наприклад, у сільській місцевості кількість учнів має перевищувати 25 осіб, у решті шкіл – 27 учнів, – підкреслила пані Гриневич.

Нагадаємо, що на прохання ранкового шоу «Сніданок з 1+1» Міністерство освіти і науки України відповідає на найважливіші освітні питання у тематичних відеороликах, які виходять в ефірі каналу «1+1».

Посилання на МОНhttps://mon.gov.ua

26608
10.01.2019 17:30:00

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти