«Скарбниця Рубіжного»: вчителі школи створюють краєзнавчий музей

Педагогічний колектив прагне сприяти формуванню в учнів допитливості та патріотизму.

Кожне місто має свою цікаву та незвичайну історію. Винятком не є і Рубіжне. Проте, шукаючи в мережі Інтернет інформацію про історію цього міста, ви знайдете безліч фактів про його промисловість та залізницю, і так мало інформації про його культуру, народи, що населяли місто, про запорожців та Дике Поле, які теж мали місце в історії цього краю. Вчителі зазначають, що полікультурність Рубіжного проявляється у всьому. Та все ж домінують українські традиції. Саме це ініціатори намагаються всіляко підкреслити в своїх експонатах. Водночас, вчителі Рубіжанської школи впевнені – учням та іншим мешканцям міста дуже важливо відчувати унікальність свого містечка. Тому вони займаються створенням шкільної музейної кімнати, що, в свою чергу, підтримують інші жителі міста.

Одним із ініціаторів створення музею є вчитель історії однієї зі шкіл та місцевий краєзнавець – Мартинко Тетяна Іванівна. Вона вже давно активно займається музейною педагогікою. Серед її надбань є проект з етнографії «Якими модницями були наші бабусі». В ході проекту вона створила колекцію етнічного одягу Слобожанщини -  «Нове життя Барбі». Одяг для ляльок було виготовлено з оригінальних тканин та з використанням цікавих орнаментів, що були характерні для давнього періоду.

Наша школа – це справжня скарбничка найкращих вчителів, талановитих учнів, турботливих батьків, успішних випускників, - говорить Тетяна Іванівна.

Окремої уваги потребує шкільна колекція рукотворних експонатів зі зразками етнічного одягу мешканців рубіжанського краю від кочових народів до перших городян початку ХХ століття.

Це нагадує сучасним вихованцям, якими працьовитими і водночас вишуканими були наші предки. Кожна деталь в одязі, кожний  вишитий візерунок – це окрема тема для розповіді, а захоплені погляди учнів – стимул для подальшої роботи, - говорить Тетяна Іванівна.

Вчителі з допомогою учнів оформили вітрини та шафу, де розміщені  предмети з історії краю, оформили тематичні стенди, створили міні-діаграми з демонстрацією побутових сценок краю, зібрали фотографії та наразі продовжують проводити пошукову роботу. Крім цього, музейна кімната активно співпрацює зі позашкільними закладами, широко популяризує український фольклор і традиції, проводить квести, майстер-класи та вистави.

Наразі, вчителі мріють розширювати музей, щоб перетворити його на середовище, де школярі зможуть займатися хенд-мейдом, проводити зустрічі з цікавими людьми, історичні та літературні вечори, слухати лекції про культуру та звичаї мешканців їхнього цікавого полікультурного регіону.

Така ініціатива вчителів є надзвичайно важливою, адже виховувати патріотизм та допитливість у школярів необхідно з ранніх років. Ми впевнені, що вчителям Рубіжного вдасться здійснити задумане, і вони закарбують в пам’яті школярів важливі події історії міста та його імена!

Фотоматеріали взяті із сайту Паралель Медіа

Посилання Паралель Медіа: http://paralel-media.com.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.