Система «розумного будинку»: в ЧДТУ створили лабораторію оснащену сучасними приладами

У Черкаському державному технологічному університеті створили лабораторію сучасних цифрових рішень та робототехнічних систем.

Лабораторія створена для того, щоб студенти профільних спеціальностей мали змогу самостійно проектувати системи управління приміщеннями, а також краще пізнати процес роботи телефонних станцій.

Лабораторія оснащена сучасними приладами: Raspberry Pi 3, комплекти Arduino та набори датчиків для них, автоматичні телефонні станції (АТС) та IP-телефони, контрольно-вимірювальне обладнання. 

Комусь здаються незрозумілими ці назви, але такі прилади застосовуються для підтримки офісних та житлових приміщень. Наприклад, система типу «Розумний будинок» або «Автоматизація і роботизація виробничих процесів» дозволяють децентралізовано керувати електроприладами через Інтернет.

Як зазначає Педагогічна Преса посилаючись на інформацію ЧДТУ, робота з цими обладнаннями підвищить професійні уміння та навички спеціалістів з телекомунікацій, які займаються налаштуванням та обслуговуванням АТС.

Відкриття лабораторії та демонстрація сучасних приладів відбулась на факультеті електронних технологій та робототехніки ЧДТУ, де студенти вивчають радіотехніку та новітні технології.

Ця спеціальність користується популярністю не тільки серед студентів, але й серед школярів. Справа в тому, що в деяких черкаських школах учні вивчають основи робототехніки, а це на даний момент, новий та популярний напрям. В майбутньому, учні бажають поглиблювати свої знання з цієї теми.  

Відкриття лабораторії реалізували в межах “Обласної програми підтримки ВНЗ Черкаської області на 2015 – 2019 роки”.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.