і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Сила гравітації: захопливий експеримент для дітей

"Всеосвіта" підготувала матеріал про те, як легко пояснити дітям, що таке "гравітація".

Чому люди і предмети навколо нас не літають? Чому космонавти на Місяці пересуваються великими стрибками? Який колір матиме полум’я свічки без дії гравітації? Ці та інші питання постійно турбують юних дослідників. Як пояснити малечі,  що таке гравітація? За допомогою простих фізичних експериментів діти захопляться світом науки. Одним із таких експериментів ділиться американська вчителька з Каліфорнії – Челсі.


 Науковий експеримент із скріпками 


Матеріали, які знадобляться для проведення експерименту:

  • звичайна нитка
  • Скріпки (3 шт)
  • Ножиці
  • Сильні магніти (використовуйте неодимові або керамічні магніти)
  • Металічна лінійка
  • Блоки, книги або будь-який інший матеріал
  • Дерев’яна паличка

 Крок 1 

Візьміть звичайну нитку і прив’яжіть її до трьох скріпок. Скріпки із ниткою необхідно причепити до дерев’яної палички на однаковій відстані. Візьміть палицю в руки та нахиліть спочатку вліво, а потім вправо. Що у цей момент відбувається? У якому напрямку знаходяться точки скріпки? Незалежно від того, як саме ви нахилете палку, скріпки завжди вказуватимуть прямо на землю.

Скріпки притягуються до Землі під дією сили тяжіння, вони не можуть впасти, тому що нитки тримають їх у повітрі.


 Крок 2 

Розташуйте три магніти вздовж металічної лінійки. Із дерев’яних блоків або іншого матеріалу утворіть таку собі підставку для лінійки, і покладіть її зверху в перевернутому вигляді. Скріпки із нитками розташуйте внизу під кожним магнітом. Кінець нитки приклейте скетчем, а скріпку підтягніть до магніта. Зробіть те саме з іншими скріпками.

Зніміть магніти і подивіться, що відбувається із скріпками. Тепер прикріпіть магніти знову до лінійки і повільно піднімайте кожну скріпку.


Нещодавно “Всеосвіта” підготувала цікавий матеріал про “Дроблення разом з НУШ”. Це серія статей про ненудне навчання, адже наука – це цікаво!

Фотоматеріали узяті з сайту buggyandbuddy

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти