Що потрібно знати вчителям і батькам, щоб допомогти шульгам досягти успіху в навчанні

Рекомендації щодо виховання і навчання дітей, які пишуть лівою рукою.

Ліворукі люди пишуть гірше, ніж праві? Насправді, це міф. Почерк людини не може залежати від того, якою рукою вона пише. Але усе ж є певні проблеми, з якими стикаються шульги: їм не зручно нахиляти папір під кутом, користуватися папками з трьома кільцями, вони відчувають швидку втому кисті рук.

Рекомендації 

1. Під час письма руки дитини мають лежати на робочому столі так, щоб лікоть лівої руки трохи виходив за край столу і вона вільно рухалась лінійкою згори донизу, права рука має лежати на столі і знизу притримувати зошит. Кисть лівої руки більшою частиною долоні має бути повернена до поверхні стола. Точками опори для кисті слугують нігтьова фаланга дещо зігнутого мізинця та нижня частина долоні. Ручка кладеться на середній палець, на його верхню нігтьову частину. Нігтьова фаланга великого пальця притримує ручку, а вказівний палець легко кладеться зверху ручки на проміжок 1,5-2 см від пишучої кульки та керує рухом пальців. 

2. Ліворукам учням потрібно підібрати спеціальні посібники із прописами, наприклад: А. М. Заїка «Мій перший зошит»: Прописи з калькою, 1 клас; І. В. Цепова «Прописи з калькою» (до букваря Н. О. Воскресенської, І. В. Цапової). 

3. Запросіть дорослу людину, яка добре пише лівою рукою для проведення тренінгу. А ще можна знайти освітні відео в інтернеті, учень зможе виконувати вправи вдома самостійно. 

Радимо переглянути пізнавальне відео від «Цікава наука», чому деякі люди надають перевагу лівій руці. 

4. Для ліворуких дітей потрібно у класі мають бути декілька пар спеціальних ножиць і ручок, і переналаштована комп’ютерна мишка. 

5. Якщо дитина почувається пригнічено через те, що вона шульга, проведіть з нею бесіду. Розкажіть про сильні сторони ліворуких людей і обов’язково вкажіть, що серед великої кількості знаменитостей також є ліворукі: Барак Обама, Скарлетт Йоханссон, Білл Гейтс, Леонардо да Вінчі тощо.

А ще не забудьте малечу привітати, адже 13 серпня відзначають Міжнародний день шульг! 


Якщо ви бажаєте навчитись розуміти почерк дитини, радимо переглянути вебінар від зіркової спікерки і відомої графологині Марини Фоменко

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/psihografologia-citaemo-ditinu-za-pocerkom-79.html

Ідеї з сайту We are Teachers і refdb.ru

#почерк #ліворукі #шульга #почерк_дитини #графологія

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
2
0
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!