Статті
1548
9 лютого 16:03

Ще раз про булінг. Тексти, вебінари та курси про цькування в освіті

За даними ЮНІСЕФ близько 37% підлітків, що ставали жертвами булінгу, ігнорували це.

Про булінг говорять сьогодні багато: тренінги, вебінари, семінари, посібники, бесіди тощо. Здавалося б, може інформації вже вистачає?

Та булінг – це дуже складне явище. Воно проявляється в різних формах, має різні причини та обертається найрізноманітнішими наслідками як для жертв цькування, так і для кривдників та свідків цього. І на педагогів покладена велика відповідальність – виявляти булінг, реагувати на нього та, звісно ж, попереджувати.

Тому ми вирішили іще раз нагадати вам про всі матеріали про булінг, що з’являлися коли-небудь на «Всеосвіті» та й досі актуальні.

Вебінари

Постійна спікерка «Всеосвіти» Інна Маніленко не раз зверталася до теми булінгу. Пані Інна має, крім педагогічної, ще і юридичну освіту, тому вона фахово говорить про алгоритми запобігання та реагування на випадки булінгу.

Курс

«Протидія шкільному насильству»

Психологиня Оленя Черниш та соціальна педагогиня Вікторія Мельничук написали курс, який допоможе організувати безпечне освітнє середовище саме у вашому навчальному закладі.

Курс створено таким чином, щоб забезпечити спільне бачення проблеми всіма учасниками освітнього процесу та дати можливість організувати максимально ефективну протидію прояву насильницьких дій в учнівському середовищі

Тексти

  • Порядок реагування на булінг від МОН

Що робити вчителям та адміністрації у випадку цькування в їхній школі.

Зверніть увагу, що заяви та повідомлення про випадки цькування приймає директор навчального закладу.

  • Булінг у дошкільнят та в початковій школі

Як виявляти булінг та реагувати на нього, якщо вашим вихованцям до 10 років.

  • #НеЦькуй

Проєкт проти булінгу в шкільному середовищі, що започаткував вчитель.

  • Вправи для розвитку емпатії

П’ять вправ допоможуть навчити дітей слухати та чути інших людей, розуміти їх емоційний стан та не сприймати насильство. Саме така робота стане вам у пригоді для профілактики цькування та агресії в дитячому колективі.

Матеріали щодо булінгу та мобінгу вчителів

  • Міфи та правда про цькування педагогів

Короткі поради вчителю, який став жертвою булінгу, чи побачив, як цькують його колегу.

  • Що робити вчителю, якого цькують діти під час дистанційного навчання

Наталія Липка, членкиня Асоціації корекційних педагогів України, розбирає причини та механізми реагування на булінг щодо вчителів.

  • Протидія кіберцькуванню вчителів

Короткий опис посібника з теми від МОН та посилання на сам посібник.


Проблема булінгу, на жаль, не вирішується тематичними бесідами на класних годинах та короткими настановами на перервах. Профілактика та протидія цькуванню – це складний, а головне, систематичний процес. І чим більше ми будемо знати про це явище, тим простіше нам буде його викорінювати.

В перший тиждень березня на Всеосвіті пройде всеукраїнський онлайн-марафон «Толерантна освіта – запорука здорового суспільства». Зокрема там буде розглянуто й питання булінгу.

Ілона Рашковська, психологиня-методистка вищої категорії, кандидатка психологічних наук, психологиня школи №91 м. Києва, розкаже про проблеми виникнення, профілактики та подолання наслідків булінгу.

Інна Маніленко, методистка відділу управління закладами освіти Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», на прикладах розкаже, як юридично правильно реагувати на булінг в освітньому середовищі.

Реєструйтеся на марафон та ставте свої питання спікерам.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.