Щастя по-данськи: як у своєму класі створити атмосферу хюґе

Саме час подбати про затишок і тепло у рідних стінах. Добірка ідей, якими поділились педагоги з інших країн світу, стануть вам у пригоді.

Хюґе – це скандинавський термін, який позначає відчуття насолоди, затишку, тепла, наприклад, від спілкування з людьми чи перебування вдома. Складові стилі хюґе – це мільйони дрібничок – від гарних книг і теплих пледів до настільних ігор і спілкування з друзями.

Філософія хюґе практикується у дитячих садочках та школах Данії. Щонеділі одна година часу відводиться для так званих зустрічей з друзями за тортиком чи пирогом. Хтось з учнів приносить смаколик, усі сідають та проводять час разом, обговорюють проблеми та їх вирішення. Залишок часу проводять за іграми чи переглядом кіно. Такі зустрічі допомагають розвивати в учнів почуття співпереживання та згуртованості.

Як утворити в класі атмосферу хюґе та стати ще щасливішим? Пропонуємо вам добірку оригінальних ідей для створення затишку у класі.  

 1. Декорування магічними вогниками 

Звичайні новорічні вогники, якими ви прикрашаєте ялинку, можуть стати незамінним атрибутом затишку у класі. Миготливі вогники можна прикріпити над шафою з книгами, дошкою чи вікном. А ще з них можна сформувати будь-яку кумедну фігуру.

 2. Шкарпетковий день 

Запровадьте у своєму класі добру традицію – щочетверга чи щоп’ятниці приходити у різнокольорових шкарпетках. Наприкінці уроків можна зробити спільну фотографію та розмістити її у своєму блозі.

 3. Читацький куточок 

Замініть м’які пуфики на стильні невеликі матраци, постеліть коврик теплих відтінків та поставте мініатюрний столик між ними. Учні можуть тут не лише читати книжки, але й відновлювати внутрішні сили чи поспілкуватись з однокласниками.

 4. Музика для релаксу 

Щоб повністю зануритись в атмосферу спокою та затишку, підберіть з учнями плейлист, який складатиметься зі спокійних, ненав’язливих мелодій. Вмикайте їх по черзі під час перерви та релаксуйте.

 5. Пити напої лише з учительського кухля 

Затишок створюється з найдрібніших, але таких потрібних деталей як горнятка. Якщо у вас досі немає персональної чашки, з якої ви попиватиме ароматний чай чи каву, придбайте собі таку або ж натякніть друзям про подарунок :)

 6. Список добрих справ 

Якщо ви бажаєте навчити учнів робити добрі справи, поясніть їм, навіщо це і яка від цього користь. Після цього створіть з учнями карту добрих справ. Запишіть завдання на щодень та стежте за їхнім виконанням: притримати комусь двері, написати лист другу, зробити подарунок тощо.

 7. Прикрасити клас свічками 

Оберіть свічки відповідного до інтер’єру класу та розташуйте їх на підвіконні. Спочатку можна постелити м’яку скатертину, покласти кілька осінніх листочків, шишок і гілочок та поставити свічки. Проведіть з дітьми інструктаж, аби уникнути неприємних ситуацій. Адже запалені свічки у класі становлять небезпеку.

 8. Читати з друзями 

У кожної дитини є улюблений м’який друг/ подруга. Чому б їх не зібрати разом у класі? З іграшками можна ставити невеликі уривки п’єс чи спектаклі, придумувати оригінальні історії.


Сподіваємось, ви вже налаштувались хюґувати, адже на вулиці саме та пора року, коли хочеться одягнути теплі шкарпетки, загорнутись у пледик і читати книжки під шум дощу за вікном.

Читайте також: Геловін на порозі: скринька ідей для незабутнього святкування

 Джерело: We Are Teachers

#хюґе #творчі_ідеї #інтерєр #клас #затишок 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.