Довге

Шестикласник із Закарпаття розробив проект "Розумний клас"

Юрій Ромин – шестикласник із села Довге, разом зі своєю вчителькою розробив проект «Розумний клас» та став одним із кращих на конкурсі школярів-винахідників.

Шкільні роки – це, безперечно, незабутні часи розваг, пізнання світу та цікавих відкриттів! Всі зусилля дітей, докладені в цьому віці до пошуку себе, ніколи не бувають даремними і через роки обов’язково приносять щедрі дари успіхів та перемог. Прикладом цього є шестикласник із Закарпаття – Юрій Ромин, який в своєму юному віці на дозвіллі обирає не іграшки, а серйозну роботу з паяльником, а в школі займається розробкою справжніх винаходів!

Разом зі своєю вчителькою, Галиною Левко, хлопець розробив унікальний винахід, метою якого є створення комфортних умов в навчальному класі. Їхня комплексна розробка «Розумний клас» містить функції автоматичного регулювання освітлення, клімат-контролю в приміщенні, автополиву квітів і навіть власну метеостанцію!

Цього року Юрій брав участь в конкурсі проектів школярів-винахідників та посів зі своєю роботою 7-ме місце, а також отримав спецномінацію номінацію за креативну інженерію! 

«Розумний клас» створений на основі мікроконтролера Arduino, датчиків, сенсорів, двигунів та багатьох інших елементів. Загалом, винахід являє собою об’єднання 4-ох пристроїв:

  • клімат-контроль приміщення;
  • автоматичне регулювання освітлення;
  • автополив квітів;
  • моніторинг навколишнього середовища – метеостанція.

За допомогою Ethernet Shield пристрої передають дані на веб-сервер, що дає можливість стежити та керувати ними через мережу Інтернет.

Клімат контроль буде вмикати вентилятори, якщо буде спекотно, і буде вмикати датчик вологості. Також є датчик сухості ґрунту. Коли квітка суха, він вмикає насос, який буде поливати квіти, - розповів про роботу винаходу Юрій.

Хлопець зізнався, що його улюбленим датчиком є автотінь – пристрій, який закриває або відкриває жалюзі, в залежності від яскравості світла.

Для початку, винахідники обладнають своїм пристроєм кабінет інформатики, але надалі мріють встановити його у кожному класі школи. Загальна собівартість такого проекту – близько 1000 грн.

Ми б хотіли його вже випробовувати, щоб на вересень місяць воно працювало на всі 100%. В нас вже є всі розробки, ми домовилися із постачальниками жалюзі, постачальниками штор. Вони кажуть, що «якщо ви нам це зробите, і нам сподобається ваш пристрій, то ми готові працювати з вами надалі», - розповіла Галина Левко, вчителька школяра-винахідника.

Успіхами Юрія тішиться школа, село і, звісно ж, найрідніші люди – його батьки.

Дитині тяжко знайти в собі ту жилку, яка, скажемо так, дана Богом. Наша заслуга, мабуть, була в тому, що ми купили йому хороший паяльник, а все інше – це заслуга нашої вчительки, - розповів батько школяра, Юрій Роман.

“Всеосвіта” просто в захваті від такого креативного та цікавого винаходу!

Талановиті учні – це лише одна складова успіху. Інша його вагома частина – це вчитель, який палає бажанням допомогти школярам розкрити свої вміння та розбудити в дитячій голівці інтерес до науки. Ми щиро радіємо за Юру та Галину та бажаємо їм натхнення, успіхів та нових перемог!

Фотоматеріали взяті із сайтів Закарпаття онлайн, Mukachevo.net та з відео на каналі Sirius.

Інформацію взято на каналі Sirius на YouTube: https://www.youtube.com/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.