Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арттерапії
»
Взяти участь Всі події
Новини
572
16 квітня 20:35

Сергій Горбачов назвав умову, за якої росіянську мову можуть викладати у школах

В Україні все частіше пропонують не набирати класи для вивчення російської мови і замінити цей предмет у навчальних планах.

Однак у деяких випадках російську мову таки будуть викладати у закладах освіти.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов назвав умови, за яких цей предмет можна вивчати у школі.

У кожної людини є право вивчати рідну мову, а для багатьох російська мова залишається рідною, незважаючи на те що це мова країни агресора, і тому тут треба йти за чинним законодавством", – сказав він під час прямого ефіру "Година запитань".

Якщо у класі абсолютно всі батьки погоджуються, що до навчальних планів треба включити російську мову як предмет варіативної складової, тоді її можуть викладати.

Водночас, якщо викладання російської мови хочуть не всі батьки, то діти не вивчатимуть цей предмет, наголошує Горбачов.

Якщо ми погоджуємося на викладання російської мови, кожен урок має починатися словами "россия – страна-агрессор. путин – военный преступник. россия виновна в геноциде украинского народа".

От на таких умовах можна вивчати цю мову, – додав омбудсмен.

Також Горбачов зазначив, що найкращий варіант для вчителів російської мови – оголосити простій.

А предмет варто замінити на англійську, математику, чи історію України у навчальних планах на наступний рік.

Джерело: pravda.com.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.