Головне меню порталу
Нещодавно Україною прокотилась новина, що у мобільному додатку для знайомств Tinder опублікували свої анкети для пошуку муз 12 замкових споруд. І це не забавки хакерів, а рішучі кроки натхненників проєкту «12 вартових», які намагаються привернути увагу українців до проблеми занепаду історично важливих архітектурних витворів.
На такі профілі люди реагують бурхливо. Ми можемо запросити в гості до замку або розповісти більше про пам’ятку (але у дуже легкій формі). Даємо посилання на проєкт, – говорить Анастасія Соломатіна, представниця «12 вартових».
Докладніше про «12 вартових»
Цей соціальний проєкт – громадська ініціатива, мета якої популяризувати піклування про напівзруйновані замки та інші культурні пам’ятки України. В нашій країні налічується близько 5000 фортифікаційних споруд. Офіційно ці об’єкти державні, але фактично – нічиї. За попередньою експертною оцінкою, якщо не вживати жодних заходів сьогодні, ці історичні пам’ятки щезнуть вже за 60(!) років (і це ще доволі позитивістський прогноз).
Саме тому засновники цього проєкту вирішили зробити усе, що в їхніх руках, аби покращити стан занехаяних замкових споруд та палацових ансамблів.
Ми обрали 12 замків з різних куточків країни для того, щоб розпочати розв’язання загальної проблеми. Не тільки для того, щоб підняти на поверхню всі ці пласти історії, о ні. Для того, щоб надати можливість кожному регіону розвиватись саме у цьому напрямку, відновлюючи своє коріння, залучаючи трафік внутрішнього туризму. Така мета, – пояснюють представники фонду «12 вартових».
Організатори ведуть безперервні роботи з пошуку архівних матеріалів та виконують низку робіт, що можуть допомогти відстрочити процес руйнування історичні пам’ятки – від ремонту вікон та покрівлі до суботників у палацах та замках. Тими дванадцятьма щасливчиками, для яких зараз відбувається збір коштів, промоція та залучення концесіонерів стали:
Чому це так важливо?
На думку організаторів, кожен замок – це потенційний «територіальний магніт», здатний суттєво вплинути на розвиток регіону та туристичну перспективу кожної з областей України. Натхненники проєкту планують окрім реставрації унікальних споруд, ще й створити привабливе туристичне середовище. Просто зараз триває робота над фільмами про кожен із замків, а також у найближчому майбутньому планується публікація путівника замками нашої країни.
Може, вартовий – це ти?
Саме завдяки ініціативі «12 вартових» у замків з’явився шанс, адже їхнім майбутнім зацікавилися сотні людей. Так, для Шарівської садиби вже знайдено інвесторів з Німеччини, зараз тут відбувається реконструкція частини архітектурного ансамблю.
Однак, допомогти цим по-доброму шаленим активістам може кожен – від старого до малого, і не лише копійчиною. Вони шукають волонтерів для сезонних прибирань, сподіваються на нашу підтримку в соцмережах (можна просто поширити якусь інформацію або окремі ініціативи) та ще безліч усілякого…
Люди мають більше дізнатися, що такі замки є. Вони поки що існують і їх ще можна врятувати. Маємо надію, що завдяки такій ініціативі люди захочуть допомогти. Можливо, вони візьмуть участь у толоці, хтось має цікаві ідеї й долучиться до проєкту. Допомагати можна по-різному, – коментує Анастасія Соломатіна.
Словом, якщо ти маєш ідеї як можна покращити проєкт або хочеш запропонувати свою допомогу, тоді звертайся до організаторів: lala@12vartovykh.com, або просто розкажи своїм однокласникам та започаткуйте традицію піклуватися про місцеві історичні пам’ятки разом.
Посилання на сайт «12 вартових»
Будь ласка, оцініть новину!
Користувач:
Красовська Олена ІгорівнаВсеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам
Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.