Самостійне виконання домашнього завдання – запорука кращих оцінок та успішності у навчанні

Учні, яким батьки допомагають готувати домашні завдання, вчаться гірше своїх самостійних однолітків. Це з'ясували іспанські вчені.

Школярі, у яких батьки перевіряють домашні завдання та допомагають їх виконувати, отримують оцінки нижчі за тих, хто все робить сам. Таким виявився результат дослідження, проведеного спеціалістами Університету Ов'єдо (Іспанія). У 2010 році вчені проаналізували контрольні роботи понад 26 тисяч школярів віком 13-14 років.

Дослідники з'ясували: 86% мам і 63% тат запитують у підлітків про домашні завдання, а 61% і 47% відповідно перевіряють, чи всі уроки зроблені. Четверо з десяти батьків допомагають дітям вирішувати задачки і писати твори.

Психологи виділяють два підходи у вихованні дітей: комунікативний і контролюючий. В основі першого  спілкування: батьки цікавляться та часто запитують, як у дитини йдуть справи у школі, про що розповідали на уроці, як складаються стосунки з однокласниками, але тільки не про домашні завдання.

Другий підхід заснований на контролі: батьки питають, що задали, вказують буквально що і як потрібно зробити, перевіряють результат.

За десятибальною системою оцінювання знань школярі, які звикли до самостійності, у тому числі, і з виконанням домашніх завдань, отримують у сумі на 20 балів більше, ніж учні, які чекають на вказівки батьків. У дослідженні є висновок про те, що «несамостійні» відстають у загальній підготовці від «самостійних» приблизно на півріччя.

Посилання на «24 часа»: https://24tv.ua

3041
03.05.2019 10:00:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.