Рухова активність на уроці: цікаві ідеї та досвід вчителів

Ми підібрали для вас 3 ідеї для поєднання фізкультури та навчання!

Здоров’я – це одна із найважливіших цінностей людського життя. Та все ж ми дуже часто нехтуємо фізичними вправами заради роботи, навчання чи відпочинку. Однак, вже давно доведено, що їх можна легко поєднувати! А тим паче, такий “синтез” науки та рухової активності можна практикувати з дітьми в школі, адже 3 уроки фізкультури на тиждень – це не так і багато для дітей.

Дослідження показали, що діти, які впродовж шкільного дня часто рухаються, краще засвоюють інформацію, а навчання для них стає легшим та приємнішим. Звісно, на перший погляд здається, що 5 хвилин – це зовсім мало, але якщо дивитися на перспективу, то ви побачите, як 5 хвилин на кожному уроці впродовж всього навчального дня, тижня, місяця та року перетворюються в надзвичайно позитивний результат для ваших учнів.

При чому, мова йде не просто про коротку зарядку. Вчителі світу практикують найрізноманітніші активності, щоб привести своїх учнів в рух. Вони танцюють разом під музику, грають в ігри та навіть займаються йогою на уроках!

Але по-особливому корисними фізичні активності стають тоді, коли до них додаються ще й інтелектуальні вправи.

Ми підібрали для вас 3 цікаві ідеї щодо рухової активності в класі:

1. Математика+фізкультура

Вчителька американської школи Жанет Фендокс на своїх уроках практикує чудову та цікаву гру, пов’язану як з математикою, так і з фізкультурою.

Її суть полягає в наступному:

Ця активність призначена для учнів, які освоюють та практикують елементарне додавання та множення. Попередньо звільніть місце в класі, щоб діти змогли там вільно рухатись.

Учні мають стати в пари та повернутися спиною до спини. На сигнал вони мають одночасно підстрибнути, швидко повертаючись обличчям один до одного та показуючи певну кількість пальців. Їхня «математична місія» полягає в тому, що вони повинні якомога швидше додати ці цифри та викрикнути їхню суму в слух. Щоб ускладнити завдання, можна загадати їм провести множення цифр.

2. Кубики рухової активності

Ви можете створити кубики рухової активності класу, після підкидання яких учні муситимуть виконати “комбінацію” вправ. Їх всього має бути 2. На сторонах одного вказуються вправи, наприклад – присідання, віджимання, махи руками та ін. А на іншому кубику – числа. Якщо після підкидання один кубик покаже “віджимання”, а інший число “8” - то учні муситимуть виконати ці вправи саме в такій кількості. Такий прийом допоможе зробити фізичні вправи на уроці цікавішими та перетворити їх на своєрідну гру!

3. Вимірювання предметів в класі.

Щоб поєднати урок з рухом, можна дати завдання дітям виміряти предмети в класі. Нехай вони візьмуть лінійку чи рулетку та виміряють все: стільці, столи, підвіконня, двері, а потім занесуть ці дані в зошити та зроблять  статистику найбільших та найменших речей в класі.

Фотоматеріали взяті з сайту We Are Teachers та зроблені з каналу WisconsinDPI на YouTube.

Інформація взята з сайту We Are Teachershttps://www.weareteachers.com/

Інформація взята з YouTube: https://www.youtube.com/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.