Новини
3459
24 березня 2020 о 15:57

Розпорядок дня та розмови про вірус: як взаємодіяти з дітьми під час карантину

Експертки радять батькам, як вгамувати себе та спланувати активності зі своєю дитиною під час карантину.

Як вирішив уряд, до кінця березня усі школи та дитячі садки в Україні будуть закриті. Діти залишаються вдома із батьками, які попри це повинні працювати. Тому, експерти надають дієві поради дорослим, як під час карантину поєднати роботу та родину.


Як розпланувати день і чим зайняти дітей розповідає засновниця Київського Монтессорі-садка Urban Kids, мама двох дітей Юлія Ангел. 

Карантин схожий на відпустку чи довгі вихідні, тому варто розуміти, що для дорослих і дітей — це все-таки період розслаблення. Не варто гнатись за досягненнями й змушувати дітей виконувати нереальний план, — повідомляє Юлія Ангел.

Важливо дотримуватись розпорядку дня: чищення зубів, зарядка, по можливості та прогулянка, але слід пам'ятати, що виходити на вулицю потрібно у масці та обов'язково дотримуватися перших правил безпеки.

Графік потрібен, аби дитина мала певні межі, в яких вона буде більш організованою. Так і батьки встигатимуть більше, і малеча отримуватиме достатньо уваги.

Згідно із системою Монтессорі, найбільш продуктивною частиною дня у дітей є час до обіду. Тому всі заняття, які спрямовані на розвиток дитини, краще планувати на першу половину дня.

ЗМУШУВАТИ ДИТИНУ НЕ ПОТРІБНО.

Якщо дитина хоче читати книжки – нехай читає, вирішує складати пазли – допоможіть їй у цьому. Не слід складати список занять і виконувати їх по черзі: дуже важливо прислухатись до дітей та їхніх бажань.

Під час карантину батькам або іншим членам сім’ї треба домовлятись, хто сидітиме з дитиною, коли один із батьків буде працювати. Наприклад, батько працює, поки мама гуляє з дитиною. Потім навпаки.

ПЛАНУВАТИ ВСІ АКТИВНОСТІ.

Час, який зараз батьки проводять із малечею, можна використовувати для спільних приготувань їжі чи наведення порядку вдома. Дітей варто залучати до домашніх справ: вони за прикладом батьків вчаться багатьох речей. 

Для ігор та розваг не використовуйте часто гаджети. Краще звідти видалити усе зайве й залишити лише додатки для розвитку та навчання. Мультики варто обирати документальні та навчальні.

Не варто сприймати карантин як те, що ускладнює життя. Використовуйте його для того, щоб провести більше часу з дітьми: вони насправді дуже потребують батьківської уваги. І навіть разом розкласти речі після прання — це вже чудова спільна активність, — підкреслює  розповідає засновниця Київського Монтессорі-садка Urban Kids Юлія Ангел.


Лікарка-психологиня Марія Лемещук розповідає, як саме поводитися з дітьми під час карантину. 

Зараз дуже непростий період для всіх, і помилково вважати, що діти нічого не помічають.  Говорити потрібно лише правду, але спрощувати її: не використовувати складних термінів, не описувати детально наслідки захворювання коронавірусу, — повідомляє Марія Лемещук.

 

Почніть з себе.

Насамперед батькам варто звернути увагу на своє ставлення до карантину та епідемії.  Батьківська поведінка має транслювати спокій і впевненість, тоді у дитини буде розуміння того, що все вдасться подолати.

АКЦЕНТУВАТИ НА ДІЯХ.

Можна розповісти про симптоми, які виникають під час цієї хвороби. Пояснити, що є вірус і багато людей хворіє, але й багато виліковується. Водночас наголосити на тому, що є способи, які допоможуть уникнути хвороби: залишатись вдома, частіше мити руки тощо.

«Карантин потрібно перечекати»

Дорослим людям важко перебувати в ізоляції, а дітям це набагато складніше. Батьківське ставлення до дитини у цей період має бути толерантним та більш підтримувальним.ЗБЕРЕГТИ ЗВИЧНИЙ РЕЖИМ ДНЯ. 

Розпорядок дня – це те, що дає почуття безпеки дитині. Тобто лягати спати та прокидатись у той самий час, снідати, обідати й так далі. Звісно, у режимі карантину відтворити його на 100% буде складно, але треба постаратись зберегти основні пункти.

СТАВИТИ РЕАЛІСТИЧНІ ВИМОГИ.

На час карантину з дітьми батьки, ймовірно, не зможуть працювати на тому ж рівні, що раніше. І діти не зможуть вчитись так само ефективно, як за звичайних умов. Це певний період, який мине і до якого варто адаптуватись. Карантин потрібно пережити, й далі буде по-іншому.

 

Виховательки дитячого садка Любов Худолій та Ксенія Адулова пропонують низку цікавих ігор в які можна пограти з дитиною під час карантину.

Крім класичних способів проведення часу з дітьми, перегляд мультиків і дитячих фільмів, у нас є доступ до різноманітних ігор. Дитина може гратись як з дорослими, так і сама, за умови, якщо перший раз про це заняття вона дізналась разом з батьками, — говорять виховательки.

ІГРИ НА КУХНІ.

Можна малювати фарбами по крупі, ховати невеликі іграшки й знаходити їх, викладати аплікацію та придумувати до неї історію. Також гратися з тістом: ліпити фігурки, випікати, розфарбовувати.

Сюжетні ІГРИ.

Або ігри, що розвиваються за сюжетом, її учасники беруть на себе певну роль. Тут додатково можна використовувати іграшки, конструктор тощо.

ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ІГРИ.

Театр може бути як ляльковим, тіньовим, так і драматичним.

РУХЛИВІ ІГРИ.

Під час таких занять можна обіграти всі речі, які є вдома.

Наприклад, стілець – оббігати, на нього можна залазити, його штовхати, підіймати тощо.

ФІЗІОЛОГІЧНА ЗАРЯДКА.

Спробуйте з дітьми вивчити кілька вправ такої зарядки, вони розвивають взаємодію між півкулями мозку.

Джерело: https://vse.ee/cow


Нагадуємо, карантин — не перешкода для «Всеосвіти». Для вас ми працюємо без упину. 

Але не забуваємо, що Всеосвіта надає чудову можливість батькам, у будь-який час, знайти цікаві заняття дитині, завдяки нашим розробкам. 

Дивіться безліч цікавинок у наших розробках

Можливо, вас зацікавить:

Як доступно пояснити дітям, чому не можна лінуватися у навчанні

Поради психолога: розвивальні ігри під час карантину

Творчі вправи, які прищеплять підліткам любов до читання

Як організувати дистанційне навчання за допомогою Всеосвіти?

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.