+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Розпорядок дня важливий для дітей

А ваша дитина вчасно прокидається і все встигає зробити за день чи постійно запізнюється? Дізнаймось, чому розпорядок дня такий важливий.

Як юному школярику без проблем вставати зранку до школи, вчасно відвідувати гуртки і виділяти час для ігор чи прогулянок? Без розпорядку дня із цими завданнями в житті впоратись неможливо.

Стабільний режим дня налаштовує «біологічний годинник» дитини. У чому ще користь розпорядку дня для дітвори – поговорімо про це далі.

Користь 1
Дотримуючись правильного розпорядку дня: діти краще сплять вночі, в них з’являється час для фізичних активностей, формуються звички здорового харчування, нормалізується травлення. Батькам не потрібно вмовляти дитину лягати спати, вона зробить це сама, без стресу та істерик.

Користь 2
Щоб не змушувати ваше чадо щовечора прибирати іграшки або йти купатися, поясніть їй розпорядок дня. Так, вона сама відчувати наближення часу вечері чи сну і буде до цього цілком готова.

Користь 3
Дитина відчуватиме гордість за те, що в неї виходить все робити самостійно. Якщо вона відчуває себе впевнено, то не чинитиме опір і не бунтуватиме.

Користь 4
Якщо малеча дотримується розпорядку дня, то вона заздалегідь насолоджується приємними подіями, такими як прогулянка в парку чи похід на батути тощо.

Користь 5
Розпорядок дня можна зробити більш гнучким. Наприклад, миття посуду чи прибирання кімнати можна відкласти, якщо в кінотеатрі показують мультик, на який ваша дитина давно хотіла піти або ж у вашому місті, чи селі проходить фестиваль. Розпорядок дня не повинен бути жорстким, інакше дитина відчуватиме себе обмеженою в діях.

На думку психологів, дитину потрібно привчати до розпорядку дня з малку. Основні елементи розпорядку дня школяра:

  • навчання: уроки в школі та домашнє завдання;
  • додаткові заняття: гуртки, секції;
  • активний відпочинок;
  • вільне проведення часу;
  • їжа та сон.

Команда «Всеосвіти» створила вам на допомогу ексклюзивні розробки: «Мій день» і «Навчальний годинник». Завантажуйте плакати у високій якості та яскраво оформлюйте куточок ваших учнів! Він ідеально підходить для звичайного друку у форматі А4. 

«Навчальний годинник» можна використовувати під час виховної години чи будь-якого уроку. Після вивчення часу за годинником діти зможуть розповісти про свій режим дня, показати о котрій годині вони снідають та роблять домашні завдання. 

Посилання для завантаження: https://vseosvita.ua/news/navcalnij-godinnik-abo-rozporadok-dna-skolara-mij-den-2368.html


Нагадаємо, 10 порад батькам першокласника

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Переглянути запис
2 академічні години