Розпорядок дня важливий для дітей

А ваша дитина вчасно прокидається і все встигає зробити за день чи постійно запізнюється? Дізнаймось, чому розпорядок дня такий важливий.

Як юному школярику без проблем вставати зранку до школи, вчасно відвідувати гуртки і виділяти час для ігор чи прогулянок? Без розпорядку дня із цими завданнями в житті впоратись неможливо.

Стабільний режим дня налаштовує «біологічний годинник» дитини. У чому ще користь розпорядку дня для дітвори – поговорімо про це далі.

Користь 1
Дотримуючись правильного розпорядку дня: діти краще сплять вночі, в них з’являється час для фізичних активностей, формуються звички здорового харчування, нормалізується травлення. Батькам не потрібно вмовляти дитину лягати спати, вона зробить це сама, без стресу та істерик.

Користь 2
Щоб не змушувати ваше чадо щовечора прибирати іграшки або йти купатися, поясніть їй розпорядок дня. Так, вона сама відчувати наближення часу вечері чи сну і буде до цього цілком готова.

Користь 3
Дитина відчуватиме гордість за те, що в неї виходить все робити самостійно. Якщо вона відчуває себе впевнено, то не чинитиме опір і не бунтуватиме.

Користь 4
Якщо малеча дотримується розпорядку дня, то вона заздалегідь насолоджується приємними подіями, такими як прогулянка в парку чи похід на батути тощо.

Користь 5
Розпорядок дня можна зробити більш гнучким. Наприклад, миття посуду чи прибирання кімнати можна відкласти, якщо в кінотеатрі показують мультик, на який ваша дитина давно хотіла піти або ж у вашому місті, чи селі проходить фестиваль. Розпорядок дня не повинен бути жорстким, інакше дитина відчуватиме себе обмеженою в діях.

На думку психологів, дитину потрібно привчати до розпорядку дня з малку. Основні елементи розпорядку дня школяра:

  • навчання: уроки в школі та домашнє завдання;
  • додаткові заняття: гуртки, секції;
  • активний відпочинок;
  • вільне проведення часу;
  • їжа та сон.

Команда «Всеосвіти» створила вам на допомогу ексклюзивні розробки: «Мій день» і «Навчальний годинник». Завантажуйте плакати у високій якості та яскраво оформлюйте куточок ваших учнів! Він ідеально підходить для звичайного друку у форматі А4. 

«Навчальний годинник» можна використовувати під час виховної години чи будь-якого уроку. Після вивчення часу за годинником діти зможуть розповісти про свій режим дня, показати о котрій годині вони снідають та роблять домашні завдання. 

Посилання для завантаження: https://vseosvita.ua/news/navcalnij-godinnik-abo-rozporadok-dna-skolara-mij-den-2368.html


Нагадаємо, 10 порад батькам першокласника

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
0
міс.
2
5
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!