Розмір премій для лауреатів і переможців конкурсу «Учитель року-2018» підвищено

Премії Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2018" будуть прив'язані до мінімальної зарплати, що підвищить їхній розмір.

Уряд збільшив розмір премії для переможців і лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», прив’язавши його до мінімальної зарплати. Відповідне рішення під час засідання прийняв Кабінет Міністрів України 16 травня 2018 року, затвердивши зміни до Положення про конкурс.

За інформацією Міністерства освіти і науки України, зміни передбачають, що сума винагороди становитиме для переможців п’ять мінімальних заробітних плат (наразі це понад 18,6 тис. грн), а для лауреатів – чотири (за друге місце, майже 15 тис. грн)  і три (за третє місце, близько 11 тис. грн). Збільшені премії отримають переможці та лауреати 2019 року, враховуючи, що раніше розмір премій для переможців і лауреатів (друге та третє місце) був 5,3 та 2 тисячі гривень відповідно.

Наше завдання – зробити професію вчителя престижнішою. Участь та перемога у подібних конкурсах – це можливість вчителю проявити себе, і вона має відповідно підтримуватись державою. Навіть після цього підняття розмір премії залишається недостатньо високим, враховуючи скільки сил учителю потрібно витратити на підготовку та участь у конкурсі. Однак, це значний крок вперед, премії зростають більш ніж у 3 рази, – розповіла Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

До Положення також були внесені інші зміни: зокрема, участь в конкурсі зможуть брати педпрацівники закладів професійної (професійно-технічної освіти), які читають загальноосвітні предмети.

Ще одна інновація стосується проведення першого туру конкурсу за зональним принципом, щоб прибрати зайві бюрократичні процедури для участі вчителів з об’єднаних територіальних громад. Органи управління освітою ОДА зможуть визначати місця (зони) проведення першого туру з урахуванням результатів реєстрації учасників. Це забезпечить рівні умови для педпрацівників закладів освіти як районного підпорядкування, так і ОТГ.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.