Розкажіть випускникам: 7 причин не вступати до ЗВО відразу після школи

Підліток після закінчення школи не хоче вступати до університету? Він може зробити перерву на рік.

Життя підлітка схоже на гонку. Після закінчення школи – коледж або університет, далі – робота. З таким темпом життя в учня немає можливості зупинитись і подумати, чого він справді хоче від життя. А за кордоном випускники можуть взяти gap year – відпустку на рік. За цей період підлітки можуть подорожувати, стажуватись у компанії чи взагалі нічого не робити.

Навіщо і кому перерва на рік буде корисною, розповідає письменниця, журналістка і мама трьох дітей Ксенія Букша.

Поєднувати подорожі з волонтерством

У процесі будь-якої подорожі людина дізнається щось нове: про цікаве  життя народів світу, їхній побут і звичаї. Їздити світом можна практично безкоштовно – дехто обирає автостоп (спосіб пересування автопопутників, що полягає у використанні попутного автотранспорту – ред.), дешеві авіаквитки чи автобуси. А ще можна знайти міжнародні волонтерські програми за кордоном і в результаті будувати у Швеції будинки чи допомагати господарям доглядати сад. Загалом можливостей для безкоштовного волонтерства є чимало.

Спробувати себе у різних професіях

Якщо ж школяр не бажає їхати за кордон, він може спробувати попрацювати в своїй країні. За рік реально освоїти практично будь-яку професію. У такий спосіб підліток може перевірити, наскільки підходить йому той чи інший фах.

На щастя, обирати є з чого.

Працювати волонтером у лікарнях і дитячих будинках

Якщо перші два варіанти випускнику не підходять, можна спробувати волонтерити у лікарнях чи дитячих будинках. Це потрібна справа. Можна стати доглядальником за літніми людьми, нянею для дітей, допомогти людям з важкими порушеннями розвитку тощо. Такій допомозі зрадіє будь-яка організація.

Відвідувати лекції чи курси

Сьогодні існує чимало освітніх онлайнплатформ, які надають курси і вебінари для всіх охочих. Усього за кілька місяців можна освоїти ази будь-якої професії і зрозуміти, в якому напрямку рухатися далі.

Наприклад, на «Всеосвіті» можна знайти безліч цікавих курсів і вебінарів на різні освітні теми. Після перегляду вебінара чи проходження курса видається свідоцтво із зазначенням академічних годин.

Подумати

Не обов’язково під час gap year чимось займатись. Рік часу можна використати для роздумів і суцільного релаксу. Такий варіант підходить тим підліткам, які мають часті проблеми із здоров’ям і постійно нервують.

Спробувати: запустити стартап, організувати фестиваль, провести майстер-клас

Комусь все-таки не сидиться на місці: закривати полуничне варення, продавати фермерські продукти, організовувати фестивалі чи проводити майстер-класи. Енергія б’є ключем.

Жити в задоволення

Gap year – це, передусім, відпочинок. Нарешті є час спати досхочу, бавитись в комп’ютерні ігри, танцювати, готувати страви, читати, відвідувати театр. У житті є багато всього прекрасного крім роботи і навчання. Потрібно просто жити!

Та не забувайте про головне – сертифікати ЗНО діють три роки! Навряд чи хтось хоче заново перескладати іспити. Тож відпочиваймо розумно! 


Читайте також:

11 порад для підлітків і вчителів, як не гаяти час

Вчителі мають право на творчу відпустку!

Позаурочна… відпустка? Кому та за що можна отримати екстравихідні?

Джерело: Мел.fm

#відпустка #випускники 

До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
5
міс.
1
6
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.