Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

росіяни депортували 5100 дітей: Україна повернула менше 50

Від початку повномасштабної війни, яку веде росія на теренах України, російські окупанти вивезли у рф 5100 українських дітей.

Такі дані назвала уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук в ефірі телемарафону.

Заявки продовжують надходити щодня і тому я закликаю всіх повідомляти про випадки викрадення дітей до Національного інформаційного бюро. Це дозволить нам розпочати пошукові дії щодо конкретної дитини, — повідомила обмудсменка.

Зібрані дані з ідентифікованими іменами та прізвищами вивезених насильно росіянами українських дітей Україна передає Червоному хресту та іншим міжнародним організаціям, які допомагають встановити їхнє місцезнаходження.

На жаль, в України немає доступу до окупованих росією українських територій і рф, тому ми звертаємось до Червоного хреста й інших організацій не з проханням повернути, бо вони можуть тільки здійснити розшукові дії та повідомити нам, де вони знаходяться, — сказала Герасимчук.

Викрадені росією українські діти — це не лише сироти. Дуже часто російські окупанти депортують дітей разом із батьками чи родичами або примусово розлучають із ними.

Усього до України 46 дітей вдалось повернути. Кожного разу це окрема спецоперація, єдиного алгоритму немає і, швидше за все, не буде, — повідомила посадовиця.

Нагадаємо, на дев'ятому році російсько-української війни та шостому місяці повномасштабного вторгнення армії путіна в Україну столичний викладач вишу відкрито зневажає українську мову, за що й позбувся роботи.

Фотоматеріали: ВРУ

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.