Новини
82
23 червня 15:05

Росія завдала руйнувань понад 150 культурних об'єктів

Через агресію російських окупантів релігійні споруди постраждали найбільше.

З початку повномасштабної війни на території України 152 культурні об'єкти було частково або повністю зруйновано.

Про це йдеться в звіті ЮНЕСКО оновлених даних оцінки збитків, завданих культурним об'єктам України з початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року.

Згідно даних проведених експертами перевірок, внаслідок бойових дій було частково або повністю зруйновано 152 культурні об'єкти, у тому числі 70 релігійних споруд, 30 історичних будівель, 18 будинків культури, 15 пам'ятників, 12 музеїв і сім бібліотек.

Необхідно покласти край цим неодноразовим нападам на українські культурні об'єкти. Культурна спадщина у всіх її формах ніколи не повинна бути об'єктом нападів. Я знову звертаюся із закликом поважати міжнародне гуманітарне право, зокрема, Гаазьку конвенцію про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, — заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Одре Азуле.

У звіті зазначається, що три чверті пошкоджених об'єктів сконцентровано у трьох регіонах: на Донеччині, де, як і раніше, особливо інтенсивні бойові дії — пошкоджено 45 об'єктів культури, Харківщині — 40 пошкоджених об'єктів і Київщині — 26 пошкоджених об'єктів.

Варто також зазначити, що на сьогодні жоден із семи об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО не постраждав, — додали в організації.

Хоча ще зарано розпочинати проєкти для відновлення, проте ООН вже створила фонд, призначений для діяльності на підтримку України, та оголосила про збір внесків від своїх держав-членів з метою швидкого реагування, зазначають у ЮНЕСКО.

З цією ж метою ЮНЕСКО наразі займається створенням цільової групи з охорони культурних цінностей, що базується в Києві, яка невдовзі направить на місця місію експертів із питань спадщини, — повідомили в організації.

Як відомо, Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати воєнні злочини росіян проти культурної спадщини.

Російські воєнні злочинці знищили та пошкодили 142 релігійні споруди. Від дій окупантів саме релігійні споруди постраждали найбільше.

Наразі в Україні росіяни знищили 42 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ — початку ХХІ ст., 30 будівель і комплексів музеїв і заповідників, 75 споруд будинків культури, театрів і бібліотек, пошкоджені й деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.

Фахівці МКІП перевіряють і систематизують отримані дані та оприлюднюють їх на спеціальному сайті: culturecrimes.mkip.gov.ua.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.