і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Робот-сміттяр від запорізьких винахідників

Унікальна розробка юних запорізьких винахідників може врятувати річки та озера України.

Запорізькі юні винахідники створили робота, який здатен очищувати ріки та озера. Учні школи робототехніки назвати свій пристрій – «Вотер-робот». Незважаючи на те, що винахід потребує удосконалення, хлопці впевнені в тому, що в майбутньому робот допоможе очистити річки від сміття.

Родичі, викладачі, жителі міста та самі винахідники зібралися разом, щоб протестувати роботів.

Він працює за рахунок гребного колеса, це колесо рухає двигуна, який знаходиться всередині. Сам мікрокомп’ютер знаходиться в цьому відсіку і керує ось цим двигуном, який відповідає за рух, – розповів винахідник Нестор Джеріхов.

Свою підтримку висловили і батьки винахідників.

Хвилююсь, тому що проект пілотний, ще на самій першій стадії, але надіюсь, що в результаті він розвиватиметься в промислову робочу версію, яка дійсно допоможе в очистці Дніпра, – каже тато одного із винахідників, Костянтин Мацко.

Поки школярі готують робота до тестування, організатори події провели для дітей вікторину та вручили призи.

Ось і настав найвідповідальніший момент: «Вотер-робота» спускають на воду. За ним – другу модель на радіоуправлінні. Реалізувати мрію допомагали винахідникам дорослі, а викладачі підтримували із проектом.

В даному випадку я виступав як механік. Програмування вони робили цілком самі, а от механіку допомагав робити я: розробка, сама ідея двигуна, – радіотехнік Родіон Нікітін.  

І хоча зовні робот схожий на пляшки і коробки з’єднані між собою, в середині він має серйозне оснащення.

Комбінат Запоріжсталь фінансував придбання частин для збірки цього роботу, – каже Інна Холіна, начальниця управління охорони навколишнього середовища ПАТ «Запоріжсталь».

Планами на майбутнє поділилася керівниця громалської організації «Екосенс» – Тетяна Жавжарова. 

В подальшому у нас є плани обладнати ці роботи: зробити невеличкі плаваючі лабораторії для дослідження стану якості води. Ми зможемо дізнаватися, який стан води в різних місцях Запоріжжя. Якщо побачимо великий викид нафтопродуктів, то можемо зрозуміти, що десь була, скажімо, автомийка і треба викликати екоінспекцію. Тобто діти думають більш перспективно. 

Школа робототехніки зявилась в місті завдяки перемозі соціальних активістів в конкурсі соціальних проектів комбінату Запоріжсталь «Ми – це місто». Поки що пристрій юних винахідників не здатен долати великі відстані, але ніхто не сумнівається, що пристрій в майбутньому знадобиться для очистки річок та озер.

Фотоматеріали узяті з відео (screenshot)

Посиланя на сайт Укрінформу: https://www.ukrinform.ua/ 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь