Рік в Америці: життя українських школярок

Українські школярки, учасниці програми обміну майбутніх лідерів FLEX, розповіли про життя у США.

Дивлячись з екрану телевізора на Америку, у дитинстві, мені здавалось, що ця країна настільки є недосяжною, що навряд чи я зможу її відвідати бодай раз. Сьогодні відвідати будь-яку країну світу вже не здається чимось нереальним. Хоча й за океан летіти надто дорого й довго, але все більше студентів та науковців обирають “країну можливостей”. Тож яке воно - життя американського школяра? Чи можна це відчути на собі?

Двоє школярів-підлітків з України взяли участь у програмі обміну FLEX та можуть поділитися досвідом життя у американській родині.

Олесі Чебан 17 років, вона одна із учасниць програми обміну, яку фінансує Департамент США.

Олеся розповіла, що процес відбору до участі у програмі був надто важким і довгим, тож її мама спочатку віднеслась з недовірою, що донька їде за кордон.

Спочатку мама це не сприймала серйозно, тому що тільки 2% людей мого віку пройшли. Всього було 11 тисяч. Коли я подзвонила мамі, вона була і засмучена і щаслива, тому що не уявляла як це: відпустити свою дочку за океан майже на рік.

Успіхами Олесі радіє і вчитель з історії та політології Кріс Караяніс, який відзначає, що учениця з України дуже старанна.  

Олеся планує жити й працювати в Україні.

Всі ми хочемо потрапити у ідеальні умови і думаємо, що усе зміниться, але насправді все змінюється тоді, коли ти змінюєшся сам. В Україні є багато можливостей, багато людей просто про них не знають. В Україні можна жити не гірше ніж в Америці.

Друга учасниця програми обміну - Саша Алдобаєва з міста Хмельницького.

Найліпшими друзями у Америці для неї стала родина Колінзів, які виховують троє дітей. Родина пішла на такий крок заради своїх дітей, щоб вони мали змогу пізнавати іншу культуру та спілкуватись з людьми інших національностей.

Усі учасники мають кураторів, які допомагають їм адаптуватися у новій родині. Гезер Джонсон (представник міжнародної програми з обміну учнів) розповідає, що її завдання - шукати приймаючу родину, слідкувати за перебігом ситуації від самого початку до кінця програми, організовувати для учасників культурні та освітні заходи, інформує Голос Америки. 

Загалом я маю захищати учнів у будь-якій ситуації,  – каже Гезер. 

Стосунки між Сашею та родиною Колінзів настільки дружні, що Кортні та її чоловік планують відвідати Україну найближчим часом.

Саша планує навчатися в США, але  жити й працювати – в Україні. Дівчина хоче приносити користь суспільству.  

Я хочу вивчитись у американському університеті і повернутися назад в Україну, до рідного міста, щоб робити щось корисне для людей.

Олеся і Саша знайшли тут нових друзів і з користю провели час. Рік промайнув напрочуд швидко, тож незабором дівчата повернуться до України, де на них вже чекають рідні та друзі. 

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту Голос Америки (screenshot)

Посилання на Голос Америки: https://ukrainian.voanews.com/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.