+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Рейтинг помилок батьків: а на якому місці ви?

Відома українська акторка та телеведуча розповіла про найпопулярніші батьківські помилки.

У стосунках між дітьми і батьками завжди виникають непорозуміння чи кризові ситуації. У пориві злості мама чи тато можуть вдарити дитину і відразу про це пошкодувати. Прикрий випадок стався у популярної телеведучої та акторки Даші Малахової. Кілька років тому вона вдарила свого сина по спині, коли він робив домашнє завдання. Після цього інциденту акторка переосмислила, зробила висновки та склала рейтинг найтиповіших батьківських помилок.

1. Ми намагаємося виграти змагання з власною дитиною

Перестаньте доводити своєму чаду, що ви у всьому кращі за нього. Частовживану фразу «Я в твоєму віці вже робив/ла це і те» краще забудьте. Навіщо вам змагатися зі своєю дитиною? Це аж ніяк не стимулює чи надихає її.

2. Ми забуваємо, що ми в усьому приклад для наших дітей. Вони нас шалено люблять і копіюють

Якщо ви вимагаєте від дитини читати книжки, їсти більше здорової їжі, але не робите це самі, результату не буде. Це доведено на прикладі багатьох сімей. Починайте з себе і побачите, як одного дня ваш малюк захопливо перегортає сторінки книжки.

3. Ми не поважаємо власних дітей, часто статус дитини означає «несамовитий, недосвідчений, недалекий»

Ми спотворюємо свою думку ситуативно зручними умовностями, статусними особливостями та іншими дурницями. А дитина все бачить чисто і просто, вона завжди в такому «приладі нічного бачення справедливості». Радьтеся з нею частіше і просіть намалювати ситуацію  ви будете шоковані тим, скільки вона зауважує деталей, яких не бачите ви.

4. Ми любимо знімати з себе відповідальність і покладаємо непосильну відповідальність на наших дітей

Дитина не в змозі брати на себе відповідальність і приймати рішення. Тому на вашій оплаті приватної школи не закінчуються ваші компетенції, і не починаються дитячі.

5. Ми не готові організувати своє життя так, щоб дітям було комфортно, а натомість придумуємо зручні для себе умовності

Чомусь батьки думають про свій комфорт і логістику. Вони спізнюються з малечею до дитсадочка чи школи, на різні свята. Але режим для кожної дитини є надзвичайно важливим. Відсутність стабільності в графіку дітей – катастрофа.

6. Ми робимо вибір за них

Не змушуйте дитину займатись тим, що їй не до душі. Не змушуйте носити одяг, який дитині не подобається. Дітям слід навчитися самим робити вибір.

7. Ми продовжуємо їхати у відрядження в СРСР

Більшість батьків докоряють дітям тим, що їхнє дитинство було набагато складнішим, і що їм довелось подолати чимало випробувань. Але ж дитина не винна, що вона не мучилась у вашому дитинстві. У кожної епохи є плюси і мінуси. Варто припинити порівнювати тодішній рівень життя із сучасними реаліями.

8. Ми хочемо, щоб наші діти були такими, якими ми їх придумали

Чимало батьків воліють бачити доньок жіночними, а синів – мужніми. Але дитина має право обрати свій шлях. Можливо, її успіх буде таким, що вам і не снилось.

9. Ми рідко буваємо собою з дітьми

Досить бути набурмосеними тітками та дядьками. Краще уявіть, що до вас у гості на чашечку чаю зайшов ваш друг дитинства, з яким ви навчалися в школі. Говоріть з дитиною зі свого дитинства в її дитинство.

10. Ми рідко відпускаємо ситуацію

Не варто змушувати дитину прибирати чи готувати, бо це потрібно родині. Вона повинна сама захотіти сходити за покупками, побілити стіни чи зробити вам чаю. Не страшно, якщо одна стіна у вашій залі буде з безглуздими шпалерами – внесок і самооцінка найріднішої вам людини будуть вище – хіба це погано?

Найчастіше психологічні прояви у дітей — це невирішені психологічні проблеми батьків. Насолоджуйтесь сьогодні вашими найкращими людьми і постарайтеся стати, як вони, а не змусити їх бути як ви. Адже вони кращі.


Нагадаємо, 5 особливостей покоління Z або центеніалів. 

Джерело: Нове Життя

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись