Рай для книголюбів: яскраві враження від фестивалю "Книжковий Арсенал"

Журналісти «Всеосвіти» відвідали масштабний і популярний захід в країні – "Книжковий Арсенал".

Мабуть, у кожного книголюба є список найбажаніших книжок, які необхідно придбати і прочитати. Тримати книжку у руках, зануритись в іншу реальність, відчути емоції головного героя – саме заради цих відчуттів варто почати читати. Книга відкриває нам світ, допомагає уявити минуле і заглянути в майбутнє. Тож для книголюбів цього року, вже у восьме проходить “Книжковий Арсенал”. Це масштабний захід, об’єднав понад 150 видавництв усієї України, талановитих українських та зарубіжних письменників, дизайнерів, ілюстраторів, художників.

Для кожного журналіста головний інструмент у роботі це слово –  тож наша команда не могла оминути такий захід стороною. Перше, що привернуло нашу увагу – це масштабність. Праворуч розташована сцена, а навпроти фуд-корт і невеличкий фонтанчик. Тут дуже гарно, можна присісти і відпочити. Ми зайшли у середину і відразу відчули особливий аромат нових сторінок. У величезному павільйоні розмістились видавництва, які презентували книги українських та зарубіжних авторів. Яскраві палітурки привертали до себе неабияку увагу: тут можна придбати книги як для малюків так і для дорослих. Кожну книжку хочеться потримати в руках, прочитати бодай кілька сторінок. Хочеться купити книги усі і відразу. Власне, пора думати про власну домашню бібліотеку, бо вийти з фестивалю з «пустими» руками – неможливо.  

Програма фестивалю дуже насичена: майстер-класи, презентації книжок, виступи письменників та літераторів, виставки, концерт, покази фільмів, літературні дискусії тощо. Разом із колегою нам пощастило познайомитись з талановитим нідерландським письменником Томасом Олде Хьовелтом. Томас пише оповідання та романи у жанрі жахів. Його найпопулярніший роман «Відьма» перекладений на дев’ять мов та виданий у чотирнадцяти країнах. Томас відвідає усі країни, де виданий його твір. На появу письменника в Україні усі чекали з нетерпінням.

Його виступ відбувся за участі Володимира Арєнєва, представників Посольства Королівства Нідерландів в Україні та перекладача Олеся Петіка.

Бажаючих послухати Томаса зібралось чимало. Письменник поділився зі слухачами особистою історією. У дитинстві його батько лякав страшними історіями, і Томас у це вірив. Згодом, юнак зацікавився творчістю Стівена Кінга, а вже у 18 років написав перший роман. Письменник зізнався, що натхнення він черпає у мандрівках горами. В буквальному сенсі, він відчуває, що гори живі, вони дихають та рухаються. Окрім того, Томас розповів про спосіб, який допоміг йому знайти власний стиль: потрібно переписати улюблений уривок твору, закрити книжку і спробувати продовжувати писати в тій же манері, що і автор книги. Так письменник робив із книгами написаних у різних жанрах, аж поки не знайшов свій стиль. Також Томаса надихають страшні історії, які йому розповідають люди.

Після публічного виступу письменник роздавав автографи та спілкувався з прихильниками. Нам вдалося бодай на хвильку, поспілкуватися з автором популярного “горору”. Роман “Відьма” - захоплює з перших сторінок і тримає у напрузі весь час. Порівняти ці відчуття можна хіба що з тим, коли ти дивишся фільм жахів і у неочікуваний момент трапляється щось страхітливе. А для письменника, що пише у жанрі жахів, почути, що його роман дійсно лякає – це найкращий комплімент.

Після розмови з письменником ми продовжили досліджувати велику територію. Чого ми тут тільки не побачили! Особливу увагу привернула дитяча література. Для юних поціновувачів тут є книги на будь-який смак. До речі, якщо вам цікаво, куди постійно діваються шкарпетки, то книжка “Шкарпеткожери” детально про це розповідає. І справа зовсім не у пральній машині. А ось книга “Мишкові миші” розповість малечі про мишачу рок-групу і про їхню улюблену справу. Серед усього різноманіття тут є розвиваючі книжечки для дітей віком від 3 до 5 років. Також велика кількість літератури присвячена проблемі взаємостосунків між дітьми та батьками.

На другому поверсі талановиті майстри демонстрували спосіб плоского друку – літографію, також цікавий спосіб гравірування на лінолеумі – ліногравюра та ще безліч всього цікавого. Неабияке враження справили на нас різноманітні картини і яскраві листівки.

Можна сказати, що “Книжковий Арсенал” це не лише рай для тих, хто любить читати, але й для тих, хто небайдужий до мистецтва. Лише протягом одного дня ми отримали масу яскравих емоцій, тож якщо ви роздумуєте на тим, “варто чи ні” то відразу скажу, що – варто відвідати! Мабуть, саме такі заходи створюють комфортне середовище для людей різних професій, щоб якнайкраще здійснити міжкультурну комунікацію. На “Книжковому Арсеналі” у кожного є можливість здійснити свою маленьку мрію, зустрітись з автором улюблених творів, познайомитись з цікавими людьми, поспілкуватись з художниками та режисерами.

Тож поки вчені думають, як можна телепортуватися у минуле чи майбутнє, книга вже має відповідь на це запитання. І коли вам хтось каже, що “Я не люблю читати”, далебі, це не так. “Подружитися” з книгою дуже просто. Взагалі, читання – це не лише корисне дозвілля, але й хороший інструмент для підтримки фізичного і психічного здоров’я. Окрім того, вчені дослідили, що читання поліпшує роботу мозку і як би банально не звучало, але й продовжує життя.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.