Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Визначаємо психолого-педагогічні адаптації для дітей з різними типами освітніх труднощів
»
Взяти участь Всі події

Пи*дець російській федерації: суд ухвалив постанову щодо нецензурних вигуків школяра

Під час шкільної онлайн-лінійки пролунала фраза «Слава нації», на яку 15-річний підліток відповів «Пи*дець російській федерації».

У Дубно, що на Рівненщині, під час онлайн-святкування «Останнього дзвоника» підліток нецензурно доповнив фразу «Слава нації!», за що на нього керівництво школи подало заяву до суду.

Оскільки хлопчик неповнолітній, то відповідати перед законом довелося його матері.

Про це йдеться у справі в Єдиному реєстрі судових рішень.

У протоколі судового засідання йдеться, що таке висловлювання підлітка «негативно відобразилося на емоційному стані учасників заходу». На святкуванні були присутні близько 100 осіб — учні та батьки школярі 6-11 класів.

Він не повинен був так казати, але зараз всі так говорять, бо війна. На сина написали заяву, бо в школі недолюблюють, оскільки він активний, коли роблять зауваження — огризається. Завжди просила його, щоб змовчував, але він вживає нецензурні слова, — йдеться у поясненні матері підлітка, яке долучено до справи суду.

Згідно з ухвалою суду, 7 червня 2022 року під час останнього дзвінка школяр після слів «Слава нації!» викрикнув: «Пи*дець російській федерації», чим порушив вимоги ст. 173 КУпАП.

Суд встановив наявність вини жінки (вона полягає у незабезпеченні належного виховання дитини), але звільнив її від відповідальності, оголосивши усне зауваження. Провадження було закрите.

Судова справа спричинила чималий резонанс. Так, багато видань опублікували інформацію про те, що судять саме неповнолітнього хлопчика, а у соцмережах почали обговорювати правомірність процесу.

Суддя пояснив, що установа не може не розглядати справу, яка надійшла.

Суд має ухвалити рішення: або накласти адмінстягнення, або закрити справу. А що мала суддя зробити? Ви вважаєте, що прилюдно матюкатися — це нормально? Я з вами не погоджусь. І навіть, якщо у нашому радикалізованому суспільстві нецензурна лайка зараз вважається нормальною у фразах, адресованих агресору, то все одно це допустимо не у всіх випадках‎, — зазначив він.

Суддя підкреслив, що в оригіналі ця фраза звучить «смерть російській федерації», отже, вигукуючи замість цього нецензурну лайку, підліток переслідував не патріотичні цілі, а саме мету шокувати слухачів і порушити громадський порядок.

Я підтримую того, хто написав заяву про хуліганство, оскільки мені набридли потоки матюків із усіх сторін, особливо від підлітків, які розмовляють цим матом замість української мови. І патріотизм тут не виправдання. Мати ж, яка не навчила сина правилам поведінки у суспільстві, вчинила вказане правопорушення, — зазначив він.

Багато питань після публічного розголосу виникло у суспільства не до неповнолітнього школяра і навіть не до його матері, а до керівництва дубенської школи, яке подало до суду заяву на хлопця.

Сподіваємося, СБУ відреагує максимально швидко та професійно.

Як відомо, дев'ятий рік триває російсько-українська війна. 24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення до України.

І всі ці роки наші захисники носять на українському пікселі шеврон із саме цим написом: «Пи*дець російській федерації».

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.