Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
3241
22 травня 2019 о 14:30
pdf Роздрукувати

«Психолог повинен бути щасливим»: у МОНі вітали переможців першого конкурсу для фахівців психологічної служби

Перший конкурс для психологів та соціальних педагогів провели у МОНі. Названі імена переможців.

У Міністерстві освіти і науки України підбили підсумки III етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми». На підсумковій науково-практичній конференції були присутні представники майже всіх областей. Відбулося урочисте нагородження переможців.

Відкриваючи конференцію, перший заступник міністра Павло Хобзей зауважив, що реформа школи вимагає змін і у діяльності шкільних психологів та соціальних педагогів. Саме на цих фахівців покладене важливе завдання створення доброзичливої атмосфери, безпечних умов перебування у шкільних колективах, попередження цькування та насильства. Наразі прийнятий закон щодо протидії булінгу, а також закон щодо протидії домашньому насильству, які допоможуть у щоденній роботі психологів і соціальних педагогів. Чекають вирішення важливі питання інклюзивної освіти. Необхідна допомога дітям та дорослим із зони військового конфлікту на сході. Час вимагає нових підходів та нестандартного вирішення існуючих проблем. Їх пошук і був метою конференції.

Сьогодні у психологічній службі працюють 22 тис. 930 фахівців, серед яких: 15 тис. 070 психологів, 7 тис. 093 соціальних педагогів, 767 методистів. 

У 2018 році Міністерством освіти і науки України був оголошений перший конкурс для психологів та соціальних педагогів. Ініціатором його проведення виступив відділ психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». На конференції його керівник Ольга Флярковська до того ж виступила ще й модератором заходу.  

Концепція нової української школи говорить про те, що нам потрібні зміни. Для того, щоб вони відбувалися, потрібно оновлення у професійної діяльності. Саме психологічна служба покликана навчити дитину жити в мирі з собою, з іншими, вступати в стосунки зі світом так, щоб життя приносило радість, задоволення, – зазначила у своєму виступі Ольга Флярковська.

У конкурсі взяли участь 55 фахівців з усієї країни, семеро з яких визнані переможцями. Визначити найкращих було нелегкою справою для журі, велися палкі дискусії та обговорення, адже абсолютно всі роботи виявилися актуальними, неординарними та цікавими. Приміром, представниця Вінницької області презентувала роботу «Стрес – як ресурс» щодо того, як страхи та переживання, які відчувають діти, перетворити на джерело енергії для розвитку та навчання. Леся Константинова, соціальний педагог Мошнівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Черкаської районної ради Черкаської області, представила власну програму «Жити у злагоді з собою і з іншими». Відвідати психологічний театр, у якому можна змінити свої життєві ролі, спробувати себе у новій іпостасі, виправити допущені помилки, переосмислити своє життя запропонувала практичний психолог Прилуцької гімназії № 5 ім. В. А. Затолокіна Прилуцької міської ради Чернігівської області Інна Садова. Роботи усіх переможців отримали гриф Міністерства освіти і науки України.

Практичний психолог Печерського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, президент громадської організації «Незалежна асоціація психологів» Катерина Бояршинова зазначила, що ніколи не треба боятися помилок.    

Помилки – ознака того, що ви рухаєтесь. Якщо їх немає, це означає, що ви не розвиваєтесь. Сміливіше робіть помилки, не картайте себе за це, цінуйте себе за це!, - сказала Бояршинова.

Підтримку на цьому нелегкому шляху фахівці психологічної служби знаходять у спілкуванні із однодумцями та колегами, саме такому, як на конференції. Під час таких подій вони чують слова щирої подяки за свою працю, запевнення у власній професійності та гідності.

Член журі Олена Черниш, практичний психолог, керівник громадської організації «Центр сучасної психології «Міррада» побажала колегам бути щасливими.

Ми пам'ятаємо, що психолог має бути живим і щасливим! І соціальний педагог – теж. Бажаю кожному з вас, аби всі отримували задоволення від кожного робочого дня. Задоволення у всіх розуміннях: матеріальному, моральному, емоційному плані. А ще бажаю кожному особистого щастя! Тому що щасливий психолог робить щасливими і дітей, і вчителів. І дає модель досконалої людини, на яку варто рівнятися, – зазначила Олена Черниш.

Учасники форуму дійшли висновку: перший конкурс для психологів та соціальних педагогів має важливе значення для підняття престижу цих професій та привертає до них увагу, адже досі їхня праці залишається недооціненною.    

Конкурс має надзвичайно велике значення для всієї системи освіти. Вперше у нас на всю Україну пройшли творчі змагання психологів. І от узагальнення в міністерстві на найвищому рівні. Перший заступник міністра прийшов, подякував, сказав добрі слова. Це показало всім керівникам на місцях, і батькам, і громадськості те, що психологічна служба цінується колегами-освітянами, те, що психолог зараз у закладі освіти – дуже поважна фігура, від якої багато чого вимагається. Всі побачили, що психологія чи практична психологія – серйозна галузь професійної діяльності, яка потребує технік, технологій, методів роботи, які були продемонстровані на конкурсі, –  вважає директор Українського науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України Віталій Панок.

Присутні на конференції висловили сподівання, що конкурс стане традиційним та щорічним, та змінить у суспільстві ставлення до психологічної служби в цілому. Вони також очікують, що професійне свято психологів, які наразі відзначається 23 квітня, отримає визнання на державному рівні, а Президент України підпише відповідний наказ. Завершилася конференція яскравим концертом дитячих та творчих колективів.  

Фотоматеріали взяті зі сторінки у Фейсбук спільноти «Незалежна асоціація психологів».

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.