Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Призупинити культурну співпрацю з росією неможливо — МКІП

На думку чиновників із Мінкульта, діалог вирішує все: дипломатією збираються побороти російську пропаганду.

Одразу призупинити культурну співпрацю світу з росією неможливо, оскільки рф десятиліттями вкладала в це великі ресурси.

Про це сказала заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко на брифінгу в «Медіацентрі Україна».

Заклик бойкотувати російську культуру ми випустили 26 лютого, і до цього заклику приєдналися понад 100 організацій по всьому світу. Це і фестивалі, і конкретні заклади культури, театри, концертні організації, фестивалі. Але так просто це призупинити неможливо, бо росія роками, десятиліттями вкладала у це величезні ресурси та кошти, — констатує Григоренко.

Окрім того, вона додала, що європейські колеги не дуже схильні до бойкотування російської культури, бо в їхньому розумінні це націоналізм. Саме тому, за її словами, Україна зараз працює над заміною російських культурних продуктів у світі українськими.

Просто відстоювати та говорити — дайте нам майданчики замість росіян, на жаль, не працює. Треба мати інші шляхи, дипломатію, партнерські відносини та говорити, говорити, говорити. Діалог вирішує все, — сказала Григоренко.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки прийняло рішення, що письменники, які творили російською мовою, але їхня творчість була пов'язана з Україною або вони народилися тут, залишаться для вивчення у освітній програмі у школах.

Фотоматеріали: Enigma

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.