+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

При Ганні Новосад усі реформи продовжаться, ніщо не буде зупинене – Лілія Гриневич

Екс-міністерка освіти і науки Лілія Гриневич поділилася складнощами впровадження нової стратегії освіти – які зараз можуть стати головним посадовим викликом для Ганни Новосад.

У розлогому інтервю «Українській правді» Лілія Михайлівна Гриневич, зокрема, підкреслила:

Думаю, міністерство продовжуватиме усі зміни. Ганна була і є частиною цих змін.

 

Виклик: щоб вона могла робити зміни разом зі спільнотами. Для міністра освіти і науки є дуже важливим лідерство в спільнотах, тому думаю, для неї це буде одним з найбільших завдань: це лідерство забезпечити. В освітній реформі треба опиратися на кілька команд. 

 

Перша – МОН розробляє нормативну базу, стратегічні документи, але поки вони імплементуються і доходять до вчителя у школі, проходить ще кілька рівнів управління. І сигнал інколи може бути спотворений. Тому на початку моєї каденції постав виклик, як збудувати ще й групу, здатну напрацювати нові змісти та доступно пояснювати іх суспільству. Вдячна дуже своїм тодішнім радникам: Іванні Коберник, Михайлові Грищенку, Оксані Макаренко та іншим представникам громадянського суспільства, з якими ми працювали і які допомагали в цьому. 

 

Наприклад, є «Батьки SOS», вони досить критично налаштовані, але здатні конструктивно генерувати пропозиції. Працівники МОН закладали ці ідеї (пропозиції учасників фейсбук-групи «Батьки SOS» та вищеназваних радників – Ред. ) у нормативно-правові акти.

 

Друга команда, на яку треба було впливати – обласні держадміністрації та органи місцевого самоврядування, через які ми мали втілювати зміни. Їх треба було заразити ідеєю «Нової української школи». З кимось це спрацювало краще, з кимось – гірше, тут дуже багато суто людського фактору

 

Третя команда – агенти змін у вчительському середовищі. Вони зуміли трансформувати свої підходи до навчання, стали тренерами НУШ. Через онлайн-курс і очне навчання пройшли всі вчителі, які зараз навчають за новим стандартом. 

Читайте також: Шкільні реформи та зарплати вчителям: Ганна Новосад про найголовніше

Джерело: pravda.com.ua

Фото: Прес-служба МОН 

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись