і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Прогуляв школу – плати штраф: освітня методика Німеччини

Німецьким батькам доводиться платити серйозний штраф за несанкціоновані канікули для своїх дітей.

Небагато знайдеться людей, які в дитинстві не мали б бажання пропустити один чи два шкільних дня з причини «раптової хвороби», переїзду, допомоги мамі у невідкладних справах – і таки пропускали. Зазвичай, в школах України з відсутністю учня на уроці проблем немає (звичайно, якщо це не постійне явище). В будь-якому випадку, ніхто не приїздить до учня додому, не розшукує батьків і не змушує їх… платити штраф.

У Німеччині ж вважають, що прогули – це серйозна провинність, і не зафіксована поважна причина такого пропуску тягне за собою штраф до 1000 євро. За актуальним курсом валют, це близько 29 600 гривень. Тільки уявіть собі, скільки коштуватиме українським школярам один-єдиний прогул!

Закон у ФНР забороняє пропускати навчальний заклад без поважної причини. Як повідомляє сайт Made for Minds, у Баварії днями трапилась дуже курйозна і, водночас, повчальна історія. Місцева поліція розшукувала хлопчика, який не прийшов до школи. Згодом на поліцейському сайті з’явилась інформація:

«10-річний хлопчик пропустив заняття без поважної причини. Поліція та місцеві чиновники побували у нього вдома. Як виявилося, родина поїхала у відпустку ще у понеділок. Штраф – до 1000 євро».

Історія дійсно дивує, адже як можна штрафувати за те, що батьки разом з дитиною затримались на відпочинку? Поліціянти дізнались, що сім’я вирушила у подорож за тиждень до початку канікул. І тепер, разом із приємними спогадами про відпустку, на них чекає штраф до тисячі євро.

А що скажете ви? Чи є ідея штрафування за прогули уроків ефективною для України?

Посилання на офіційну сторінку Made for Minds у Фейсбуці:  https://www.facebook.com/dw.ukrainian

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти