Новини
7889
5 серпня 2019 о 19:57

Програма обов’язкового ЗНО з математики

МОН запропонувало до громадського обговорення проєкт програми для ЗНО з математики 2021 року, коли це оцінювання стане обов’язковим до складання.

Ні для кого не секрет, що з 2021 року система складання незалежного тестування та, відповідно, ДПА для випускників шкіл суттєво зміниться. Вже через один навчальний рік майбутніх абітурієнтів зобов’яжуть складати як українську мову, так і математику. Щоправда, тестування з цих предметів матимуть 2 рівні складності:

 • для української мови
  – базовий рівень – українська мова як державна;
  – поглиблений рівень – українська мова і література.
 • для математики
  – легший рівень – для випускників, які вивчали дисципліну базово;
  – складніший рівень – для абітурієнтів, які навчалися за математичним спрямуванням.

Зовнішнє оцінювання з математики набуває обов’язковості з метою оцінити ступінь відповідності результатів навчання стандартного чи профільного рівнів, державним вимогам. Окрім того, ступінь підготовленості учасників тестування з математики, за словами представників МОН, має дозволити підвищити справедливість конкурсного відбору для навчання в закладах вищої освіти України.

Базові навички з математики необхідні кожній людині – вона розвиває логічне та абстрактне мислення. А це навички, потрібні усім людям, і дедалі більше країн роблять зовнішній іспит з математики обов'язковим для всіх дітей після завершення школи, – пояснила важливість тестування з математики міністерка освіти і науки.

Саме тому Міністерство освіти і науки розробила проєкт нової програми ЗНО з математики на 2021 рік. Тепер документ перебуває на громадському обговоренні, тож кожен охочий може ознайомитись із запропонованим проєктом та внести свої аргументовані пропозиції.

Свої коментарі можете надсилати представникові Інституту модернізації змісту освіти Андрію Панькову на електронну пошту: andriy.pankov@imzo.gov.ua. Пропозиції приймаються до 29 серпня 2019 року.


Завантажити проєкт програми для ознайомлення


Програма складається з двох основних частин:

 • Алгебра і початки аналізу:
  - Числа і вирази;
  - Рівняння, нерівності та їхні системи;
  - Функції;
  - Елементи комбінаторики, початки теорії ймовірності та елементи математичної статистики.
 • Геометрія
  - Планіметрія;
  - Стереометрія.

В кожному з розділів зазначений потенційний зміст завдань, який перевірятиметься в усіх учасників тестування та лише в абітурієнтів, які обрали для складання профільний рівень тесту.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.