Профтехосвіті уряд виділив 50 млн грн на створення навчально-практичних центрів

У професійно-технічних училищах можна опанувати сучасні професії та бути дуже затребуваним працівником. Держава фінансує навчально-практичні центри, де їм навчають.

У бюджеті 2019 року передбачили 50 млн грн на модернізацію закладів профтехосвіти. Днями Кабінет Міністрів розподілив субвенцію на місця. На ці кошти на базі 45 училищ створять навчально-практичні центри (НПЦ), які будуть обладнані сучасною технікою. Учні зможуть проходити там практику та відпрацьовувати необхідні професійні навички.   

На цей рік ми вже вчетверте поспіль заклали кошти на створення НПЦ у закладах професійної освіти. За 2016-2018 роки держава спрямувала на це 200 млн гривень, за які було відкрито 100 центрів за найбільш дефіцитними та затребуваними на нашому ринку праці професіями. Це тракторист, сантехнік, кравець, фахівці зі зварювальних та електротехнічних технологій тощо. За деякими з них НПЦ вже є у кожній області. Зараз ми віддали на місця ще 50 мільйонів під 45 навчально-практичних центрів, – зазначила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Нинішнього року НПЦ створюватимуть за 6 групами професій, зокрема, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, токар, електромонтажник, електромонтер.

За деякими професіями торік вже були створені  подібні центри. Наприклад, наразі діє 9 НПЦ для фахівців з механічної обробки металу, 15 – за напрямом електротехнічних технологій та 1  за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». Одночасно з'являться центри підготовки за іншими затребуваними на ринку праці професіями – верстатник деревообробних верстатів і слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин.

Гриневич підкреслила, що подібні центри є важливою платформою, де учні вчаться працювати із сучасними матеріалами, обладнанням та технологіями. До того ж, у них є можливість залучати додаткові кошти для закладів освіти, зокрема, організовуючи різноманітні курси для дорослих. Плата за них буде використовуватися на потреби училищ.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

404
12.04.2019 16:00:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
4
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!