Зараз в ефірі:
Семінар:
«
Досягнення та перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні
»
Новини
1293
21 вересня 17:01

Профстандарти вихователя й директора ЗДО, підвищення кваліфікації педагогів та розширення мережі дитсадків: пріоритети МОН у сфері дошкілля

У 2020-2021 роках в Україні створили майже 20 тисяч додаткових місць для дітей дошкільного віку.

Ключовими завданнями Міністерства освіти і науки на 2021 та найближчі роки у сфері дошкільної освіти є зокрема затвердження професійних стандартів «Вихователь закладу дошкільної освіти», «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти», розширення мережі дитсадків у територіальних громадах та підвищення кваліфікації педагогів дошкільної освіти.

Про це розповів очільник МОН Сергій #Шкарлет під час форуму Всеукраїнського тижня дошкілля «Дошкільна освіта України 30».

За даними Державної служби статистики України, на початок 2021 року в Україні функціонувало 15 335 закладів освіти різних типів і форм власності, що забезпечували здобуття дошкільної освіти дітям відповідного віку. Це на 572 заклади більше, ніж у попередньому році. У закладах освіти виховується понад 1 млн дітей, – зазначив міністр освіти.

Так, у 2020-2021 роках створили майже 20 тисяч додаткових місць для дітей дошкільного віку. Також за цей період збудовано і реконструйовано 88 закладів.

За словами Шкарлета, наразі відкрито ще понад 200 приватних ЗДО. Найбільше приватних закладів за цей час створено у Києві – 102, Київській області – 53 та в Одеській – 23.

У цьому році 12 новобудов вже прийняли понад одну тисячу дошкільнят. Черга на влаштування дітей до закладів дошкільної освіти у порівнянні з 2020 роком скоротилась майже на 3 тисячі місць, – повідомив очільник #МОН.

Він додав, що ключовими завданнями на цей та найближчі роки є продовження реформування системи дошкільної освіти:

  • ухвалення нової редакції Закону України «Про дошкільну освіту» та його імплементація;

  • затвердження професійних стандартів «Вихователь закладу дошкільної освіти», «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти» та їх імплементація;

  • розширення мережі закладів дошкільної освіти в територіальних громадах, зокрема, коштом державно-приватного партнерства та приватних закладів;

  • створення системи забезпечення якості дошкільної освіти;

  • запровадження автоматизованої системи організації та управління у сфері дошкільної освіти;

  • створення сучасного, безпечного та інклюзивного освітнього простору  для всіх дітей;

  • підвищення статусу та соціальних гарантій педагогічних працівників сфери дошкільної освіти;

  • підвищення кваліфікації та сприяння професійному зростанню педагогів закладів дошкільної освіти;

  • затвердження освітніх програм для дітей дошкільного віку відповідно до оновленого Стандарту;

  • упровадження сучасних освітніх методик та технологій в освітній процес закладів дошкільної освіти.


Долучайтесь до актуального Всеукраїнського онлайн-семінару «Досягнення та перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні» у форматі круглого столу.

Коли: 26 жовтня 2021 року, об 11:00

Під час заходу спікери обговорять актуальні питання розвитку дошкільної освіти в Україні, ознайомлять з нормативно-правовою та навчально-методичною базами забезпечення закладів дошкільної освіти та детально розглянуть питання гармонійного розвитку особистості дитини у період дошкільного дитинства та старту НУШ.

Всі учасники матимуть можливість отримати сертифікат підвищення кваліфікації на 4 академічні години.

Зареєструватись: https://vseosvita.ua/seminar/9

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.