Проект "Компола": в школах України з'являться компостери

Понад 200 шкіл України подали заявку на участь в екологічно-освітньому проекті «Компола».

Основне завдання полягає в тому, щоб сформувати в учнів уявлення про відповідальне споживання. Крім теоретичної частини, діти зможуть побачити процес переробки харчових відходів. В школах встановлять спеціальні компостери. Як зазначають організатори, збір заявок триває до 24 квітня 2018 року. На початку травня 2018 року будуть оголошені переможці.

Школярі зможуть самостійно подумати над екологічною проблемою, яка хвилює весь світ. Відомо, що відходи гниють на сміттєзвалищах, забруднюють океани та руйнують екосистеми, тому їхня правильна утилізація необхідна. У багатьох країнах сміття переробляють в ресурс, і роблять з нього речі, або енергію.

Як інформує УНІАН, усі школи, що візьмуть участь у проекті, пройдуть навчально-практичній семінар та отримають інформаційні матеріали про компостування.

Цікаво, що організаторами проекту стали українські школярі: Нікіта Шульга та Софія-Христина Борисюк. Їхню ідею підтримав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак та міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Зазначається, що проект вже успішно працює у 32 школах України.

Органічні відходи досі становлять значний відсоток обсягу українських сміттєзвалищ. У світі вже давно та ефективно працює система їх перетворення на органічне добриво – компост. Це доступний і маловитратний механізм. Було б правильно, якщо компостери були б встановлені в усіх школах і перетворювали відходи їдалень на органічні відходи, – зазначив Семерак.

На жаль, Україна входить в число країн з найбільш високим абсолютним обсягами утворення та накопичення відходів. Метою проведення подібних заходів є бажання донести, що все починається з нас. Тож, ми, українці, свідомі громадяни, тому маємо дбати про чистоту довкола нас.

Посилана УНІАН: https://www.unian.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.