Проект «ІТ школяр» - нова освітня ініціатива

МОН спільно з ІТ-спеціалістами, освітянами та бізнесменами працюватимуть над цифровою освітою в школах.

Сьогодні, 6 квітня 2018 року, було підписано меморандум між Міністерством освіти і науки України та соціальним проектом «ІТ школяр». Представники ІТ спільноти та інші учасники ініціативи приєднаються до створення нових програм з Інформатики, навчання вчителів та створення вимог до сучасного шкільного цифрового обладнання.

«Я часто повторюю, що найкращі проекти МОН, які нам вдалося здійснити, ми робили в співпраці з громадськістю. Я рада бачити, що до ініціативи «ІТ школяр» приєдналися і наші партнери, з якими ми вже маємо успішний досвід впровадження змін, це викликає довіру. Зараз перед нами значні виклики, і не лише ті, що стосуються змісту освіти. Ми розраховуємо на вашу підтримку і в створенні живого змісту цифрової освіти, і щодо формування об’єктивних вимог до обладнання, і щодо підготовки вчителів, і щодо нашої Національної освітньої платформи», – зазначила Міністр.

Сьогодні також були представлені короткі пропозиції щодо майбутніх змін. Це, зокрема:

- 5 компетентностей, якими має володіти сучасний український вчитель Інформатики;

- 5 модулів, які в процесі навчання мають освоїти учні.

Окремо Лілія Гриневич попросила допомоги в роботі з дітьми щодо кібербезпеки.

«Розумієте, окрім інтересу Міністра, в мене в цьому контексті є бабусин інтерес. Ми маємо почати нормально вчити дітей безпечній поведінці в інтернеті, щоб вони хоча б знали, які загрози є та як з ними справлятися», – додала вона.

На даний момент важко робити прогнози, аналізуючи вищевказані пропозиції, адже вони, поки що, мають досить абстрактний характер. Можна лише сказати, що тепер компетенція вчителя та методи викладання Інформатики в Україні повинні розширитись. Тобто вчителі не лише навчатимуть учнів користуватися стандартним набором комп’ютерних програм, а й максимально наблизять їх до сучасності та ознайомлять із найновішою IT-термінологією (фішинг, футпрінтінг, грумінг, діджитал, трояни, кібербулінг, селфіс та ін).

Фотоматеріали взяті із офіційного сайну МОН

Посилання офіційний сайт МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.